Leica CL

Leica, fotoğraf makinesi dünyasındaki varlığını artıran yeni CL modelini duyurdu. Leica CL fotoğraf makinesi modeli, aynasız sınıfında yer alıyor. Geçtiğimiz yıl duyurulan TL2 modeli ile benzerlik gösteren CL, APS-C sınıfında yer alıyor.

Leica CL özellikleri ve fiyatı!

TL2 modeline kıyasla daha küçük, daha hafif ve daha uygun fiyatlı olan yeni Leica CL, sol üst bölümünde küçük bir bilgi ekranı bulunduruyor. Bu bölümde diyafram ve aktif olan mod gibi bilgileri hızlı bir şekilde kontrol etmek mümkün.

Leica CL

24 mega piksellik APS-C sensöre sahip olan yeni CL, 4K yani Ultra HD çözünürlüğünde ve 30 kare saniye şeklinde kaydedebiliyor. 1080p çözünürlüklü videolar ise 60 kare saniye olarak kayıt altına almak mümkün.

50 bin ISO değerine kadar ulaşabilen Leica CL modelinde, 49 noktalı otomatik odaklama sistemi bulunuyor. İlginçtir ki yeni modelde, herhangi bir giriş-çıkış portu yer almıyor. SD kart slotuna ek olarak Leica’nın iOS ve Android mobil uygulaması üzerinden görüntüleri kablosuz olarak akıllı telefon ve tablet üzerine aktarmak mümkün.

Leica CL

Aynasız fotoğraf makinesi kategorisinde yer alan yeni modelde, harici flaş ve vizör bölümleri de atlanmamış.

Leica CL aynasız fotoğraf makinesi ile birlikte, yeni 18mm f/2.8 lens modeli de duyuruldu. Öte yandan bu yeni makine, Leica TL lensler ile uyumlu durumda.

Leica CL

Son olarak fiyatlandırma konusuna da değinmek gerekirse Leica CL fiyatı, sadece gövde için 2795 dolar olarak belirlenmiş durumda. Yeni Leica 18mm lens fiyatı ise 1295 dolar seviyesinde yer alıyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here