Kuzey Kore, Yine Füze Testini Geçemedi!

Füze Testi

Kuzey Kore tarafından gerçekleştirilen beşinci uzun menzilli nükleer füze Musudan testi de başarısızlık ile sonuçlanmış oldu. 31 Mayıs 2016 tarihinde Kuzey Kore tarafından düzenlenen orta menzilli Musudan füzeleri, fırlatma aşamasında başarısızlık ile sonuçlandı. Bilindiği gibi Kuzey Kore, daha önce de 4 kere uzun menzilli nükleer füze testleri gerçekleştirmiş, lakin hiçbirinden olumlu sonuç alamamıştı.

Ayrıca Bakınız

F-35 Savaş Uçağında Yeni Yazılım Hatası!

Kuzey Kore’nin balistik füze testinde yine başarısızlık yaşandı!

Füze Testi

Kuzey Kore için uzun menzilli nükleer füze sistemi, kıtalararası mesafe kaydedebildiği için büyük önem taşıyor. Şu an için Kuzey Kore’nin neden uzun menzilli nükleer füze testlerinde başarısızlık yaşadığı net olarak açıklanmıyor. Ancak uzman yorumlarına bakılacak olursa uzun menzilli nükleer füzeler için kullanılan sıvı yakıt kaynaklı bir problem mevcut.

Kuzey Kore daha önce Kasın 2015 tarihinde kıtalar arası KN-11 balistik füzesini denemiş, lakin denizaltıdan fırlatılan balistik füze, atışın hemen ardından infilak etmişti.

Anlaşılan o ki Kuzey Kore, kıtalararası balistik füze konusunda ısrarcı bir yapı sürdürmeye devam edecek ve en nihayetinde başarılı fırlatma testi gerçekleştirebilecek.

 

>> Kuzey Kore tarafından ısrarla sürdürülen bu kıtalararası nükleer füze testleri ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here