Haber Tekno Sosyal Medya

Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit Değerlendirmesi!

Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit

Haberler

Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit Değerlendirmesi!

Uzun süredir beklenen Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit filmi, en nihayet izleyiciler ile buluştu. Peki, Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit beklentileri karşıladı mı?

2016 yılının önemli sinema filmlerinden olan Independence Day: Resurgence – Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit, kısa bir süre önce sinemaseverler ile buluştu. İlk filminden sonra meraklı bir bekleyiş skalası yakalayan Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit, beklentileri karşıladı mı?

Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit neler vaat ediyor?

Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit

1996 yılında; Will Smith, Bill Pullman ve Jeff Goldblum isimlerinin önderliğinde ve Roland Emmerich yönetiminde izleyicilerin karşısına çıkan Kurtuluş Günü filmi, üzerinden geçen 20 yılın ardından devam filmi Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit ile yeniden sinemaseverlerin karşısına çıktı. Peki, söz konusunu bu 20 yıllık süre zarfı, 20 yıl sonrasına değecek bir devam filmi getirdi mi?

Kısaca cevap vermek gerekirse, ne yazık ki hayır.

Dünya dışı varlıklar tarafından istila edilmeye çalışılan ve bu istilayı bertaraf etmeyi başarın insanlığın, 20 yıl sonra yaşamlarının nasıl değiştiğini konu alan Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit; insanlığın, insanlık dışı bir varlık tarafından tehdit edilmesiyle tek çatı altında toplanması üzerine sık sık vurgu yapıyor.

Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit

20 yıl sonra, hiç mi?

Yönetmen koltuğundaki ismin değişmediği ve Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit filminin de Ronald Emmerich tarafından yönetilmesi, beklentileri 1996 yılı ile en azından aynı oranda tutuyordu. Gel gelelim ki Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit, zorlama bir senaryo ve ilk film ile çelişen detaylara sahip.

Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit

Aradan geçen 20 yıl, görsel efekt olarak nasıl olur da ciddi bir artış yaşatmaz diyorsanız, cevabını Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit filminde bulmanız kuvvetle muhtemel olacak.
İlk filimden farklı olarak ise Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit; dünya dışı uygarlığın tek değil, birden çok olduğu üzerine şekillenmiş. Dahası film, bu uygarlıklardan herkesin mustarip olduğunu, insanoğlunun da bu “baş belası” uygarlığı nasıl ortadan kaldırdığı yansıtılıyor.

Liam Hemsworth, Jeff Goldblum ve Bill Pullman isimlerinin öne çıktığı Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit filmi, 20 yıllık sürede ileriye gitmek yerine, yerinde saymayı bile zor başaracak bir seyir süresi sunsa da, aksiyon ve bilim-kurgu severlerin, yaklaşık 2 saatlerini sakince geçirtebilecek düzeyde.

Kurtuluş Günü serisinin devamına “yeşil ışık” yakılıyor!

Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit filminin son bölümünde ise, iyi haber mi yoksa kötü haber mi bilinmez ancak, Kurtuluş Günü serisinin devam edeceğine yeşil ışık yakan gelişmeler yaşanıyor.

Bu gelişmeler de, Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit filmini izleyecek olan sinemaseverlere “sürpriz” olarak kalsın…

Haberi Okumaya Devam Et
Reklam
2 Yorum

2 Comments

  1. Haber Tekno Okuru

    6 Temmuz 2016 at 15:18

    Dandik bir filmdi

  2. Haber Tekno Okuru

    11 Ekim 2016 at 23:14

    ilk film daha iyiydi.

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Haberler

En Son Haberler

En Çok Radyasyon Yayan Telefonlar

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

En Çok Radyasyon Yayan Akıllı Telefonlar Belli Oldu!

Yazar: 17 Şubat 2018
torrent
Nokia 7 Plus

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Nokia 7 Plus Çalışır Durumda Görüntülendi!

Yazar: 16 Şubat 2018
Galaxy S9 3D Emoji

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Galaxy S9 3D Emoji (Animoji) Özelliği Videoda!

Yazar: 16 Şubat 2018
Galaxy S10 konsept

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Snapdragon 855’li Galaxy S10, İlk 7nm İşlemcili Telefon Olacak!

Yazar: 15 Şubat 2018

Popüler Haberler

Üste çık