Kullanıcılar Siri, Cortana ve Google Voice Tercih Etmiyor!

cortana

Akıllı telefonlarda Apple’ın Siri akıllı asistanından sonra; Microsoft’tan Cortana ve Google’dan Google Voice servisleri, kullanıcılarının beğenisine aktif sunulmuştu. Yeni yayınlanan bir analize göre ise kullanıcılar; Siri, Cortana ve Google Voice servislerini çoğunlukla deneme amaçlı olarak kullanıyor.

Kullanıcılar, sesli asistandan çekiniyor!

Siri

Gelen bilgilere göre Siri, Cortana ve Google Voice sesli asistan servislerinin, kullanıcıların sadece %6’lık bir bölümü tarafından aktif olarak kullanılıyor . Analiz raporlarında yer alan kullanım detaylarına göre Siri, Cortana ve Google Voice; %39’luk kesim tarafından ev ve arabada, %1,3’lük kesim tarafından da iş yerlerinde tercih ediliyor.

Açık alanda Siri, Cortana ve Google Voice kullanım oranının sadece %6 olmasının sebepleri arasında ise, kullanıcıların sesli asistanla iletişime girmekten çekinmeleri yer alıyor.

Öyle görünüyor ki henüz daha kullanıcılar, açık alanlarda sanal bir diyalog kurmaktan yana değiller. Öte yandan Siri, Cortana ve Google Voice gibi sistemlerin, çok daha verimli ve anlaşılabilir olmaları gerekiyor.

 

>> Sesli asistan sistemlerinin kullanımı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here