Korsan Photoshop Kullananlara Kötü Haber!

Korsan Photoshop

Fotoğraf ve video düzenleme uygulamalarının en büyük geliştirici isimlerinden olan Adobe, korsan kullanıma karşı yeni bir yol izlemeye başladı. Yeni gelen detaylara göre Adobe firması, korsan Photoshop kullananlara konu ile ilgili uyarı göstermeye başladı.

Ayrıca Bakınız

AdSense Alternatifleri!

Korsan Photoshop kullananlara uyarı!

En çok lisanssız kullanılan uygulamalar arasında yer alan Photoshop, bundan sonra Adobe tarafından takip altına alınacak. Gelen bilgilere göre Adobe, internete bağlantısı olan ve korsan Photoshop kullanan bireylere, korsan kullanım ile ilgili uyarı bilgilendirmesi yapmaya başladı.

Korsan Photoshop

Özellikle aylık abonelik sisteminden sonra erişilebilir fiyatlarla kullanıcı kitlesini artırmaya başlayan Photoshop, öyle görünüyor ki buna rağmen korsan Photoshop kullananlara karşı da farklı bir yol izleyecek.

Şu an için Adobe, korsan Photoshop kullanıcılarına sadece bir uyarı yapmakla yetiniyor. İlerleyen dönemlerde kopya önlemi olarak nasıl adımlar atılacağı, merak konusu haline gelmiş oldu.

 

>> Adobe firması tarafından başlatılan bu korsan Photoshop uyarı sistemi ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.