Kırmızı iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Ön Siparişte!

Kırmızı iPhone 8 ve iPhone 8 Plus

Kırmızı iPhone 8 ve kırmızı iPhone 8 Plus ön sipariş almaya başladı.

Kırmızı iPhone olarak bilinen Apple’ın Product RED serisi ürün modelleri arasına, kısa bir süre önce iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri de dahil oldu.

Kırmızı iPhone X beklentileri ise en azından şu an için karşılıksız kalmış oldu. Apple tarafından iPhone X kullanıcıları için ise kırmızı renk yani Product RED için bir sürpriz de yapıldı.

Kırmızı iPhone 8 ve iPhone 8 Plus ön sipariş toplamaya başladı!

Apple tarafından uzun bir süredir kullanılan RED serisi modeller arasına ilk olarak Kırmızı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri dahil olmuştu.

Sonrasında ise Apple’ın bundan böyle bu seriyi devam ettireceği beklentileri başlamış ve en çok da iPhone X RED konusunda açıklamalar yapılmıştı.

Söz konusu bu bekleyiş, bugün itibariyle Apple tarafından sonlandırıldu ve X modeli için olmasa da 8 ve 8 Plus modelleri için kırmızı renk seçeneği sunulmaya başladı.

Kırmızı iPhone 8 ve iPhone 8 Plus

Bir önceki modellerden farklı olarak yeni renk seçeneğinde, ön yüzey beyaz yerine siyah olarak tasarlanmış.

Hatırlatmak gerekirse Apple’ın geçen yıl satışa sunduğu kırmızı renkli iPhone modellerinin ön çerçeveleri, beyaz olarak hazırlanmıştı.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinde ise beyaz değil, ön çerçevelerin siyah renk olarak tasarlandığı dikkat çekmiş oldu.

Kimi kullanıcılar için bu değişim pozitif olarak değerlendirilirken, kimi kullanıcılar için ise iPhone 8 Special Edition renk dağılımı, olumsuz olarak değerlendirildi.

iPhone X konusundaki beklenti ise, Apple tarafından sadece RED kılıf yani kırmızı iPhone X kılıfı ile karşılanmış oldu.

Kırmızı iPhone 8 ve iPhone 8 Plus

Apple tarafından neden iPhone X Product RED projesinin gerçekleştirilmediği sorusuna, şu an için üretim süreçlerinde zorluk ve satışların beklenen doğrultuda olmaması cevabı verilebilir.

Kırmızı iPhone 8 fiyatı konusunda ise farklı bir strateji izlenmiş gibi görünmüyor. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus fiyatları ile benzer bir strateji izlenecek.

Fiyat ve çıkış tarihi

Yeni renk seçenekleri ile duyurulan modellerin Türkiye fiyatları ve çıkış tarihleri de açıklandı. Buna göre ülkemizdeki satışlar, Mayıs 2018 tarihi itibariyle başlayacak.

Yurt dışı çıkış tarihi olarak ise 14 Nisan 2018 işaret ediliyor.

Türkiye fiyatları ise şu şekilde:

  • Kırmızı iPhone 8 64 GB fiyatı: 4199 TL
  • Kırmızı iPhone 8 Plus 64 GB fiyatı: 4799 TL

Bu konuda yaşanacak olan tüm yeni gelişmeler, akıllı telefon kategorimiz üzerinden takip edebilirsiniz: Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri | Haber Tekno

Sizler de aşağıdaki yorumlar bölümümüzden, yeni iPhone renk seçeneği konusundaki düşüncelerinizi ifade edebilirsiniz.

4 Yorum

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here