Kim Kardashian Webby Ödülü Aldı!

Ünlü moda ikonu Kim Kardashian, ilk Webby İnternet Fenomeni ödülünü aldı. İşte Kim Kardashian Webby ödülü ile ilgili detaylar!

Kim Kardashian Webby Ödülü

Online platformdaki başarısından dolayı, Kim Kardashian 2016 Webbys‘de ilk kez verilecek olan “İnternet Fenomenliği” (Break the Internet) ödülünü alacak. Webby Ödülleri(Webby Awards), yaklaşık 70 milyon Instagram takipçisi ve 45 milyon Twitter takipçisisine sahip olan, 35 yaşındaki Kardashian’ı “online platformdaki varlığı ile ünlüler arasında lider konumda olan kişi” olarak çağırıyor. Ödül, Kim Kardashian’ın çıplak selfieden, kendine özel emojiye kadar dokunduğu herşeyi popüler hale getirmesini göz önünde bulundurarak ona layık görüldü.

Kim Kardashian Webby Ödülü

Hiç şüphe götürmeyecek şekilde Webby Ödülünün Kim Kardashian‘a verileceğini açıklayan bildiri:

“Internet fenomeni olma kalıbının günlük konuşmaya geçmesi onun sayesinde oldu – O, bizim bir kişinin veya bir şeyin, her yerdeki internet kullanıcılarının bu kadar popüler olacak şekilde nasıl dikkatini, çekebileceği konusundaki anlayışımızı şekillendirdi. Onun yarattığı ünlü kategorisi , internet üzerinden kendisi ve ailesiyle ilgili her şeyi yayınlamasıyla ortaya çıktı. Kim’in herkesin gözü önünde olma konusundaki olağandışı algısı, onu her türlü büyük kültürel anın içinde gösteriyor. Bunların en dikkat çekenlerinden birisi de Caitlyn Jenner’ın cinsiyet değişimi.”

Sosyal medyadaki varlığına ek olarak , Kim Kardashian, “Kimoji” ve “Kim Kardashian:Hollywood” uygulamalarıyla da kazanç elde ediyor. Öyle ki uygulamalar kullanılmaya başlandığından beri ona 100 milyon dolar kazandırmış durumda.

Aynı zamanda, eşi Kanye West de “The Life Of Pablo” albümü sayesinde “Yılın Artisti” (Artist of the Year) Webby ödülüne layık görüldü.

 

>> Kim Kardashian’ın Webby ödülü ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.