Kesinleşti: LG G6 Suya Dayanıklı Olacak!

LG G6 modeli ile ilgili doğrudan LG tarafından bir özellik ortaya çıkarılmış oldu: LG G6 suya dayanıklı olacak. İşte yeni G6 ile ilgili detaylar!

LG markasının yeni akıllı telefon modeli LG G6’nın çıkış tarihini sayılı günler kala LG, yeni bir kısa video ile G6’nın özelliklerine ilişkin önemli bir detayı açıklığa kavuşturmuş oldu. Buna göre yeni LG G6, suya dayanıklı tasarım ile birlikte gelecek.

LG G6 suya ve toza karşı dayanıklı olacak!

Hatırlatmak gerekirse LG G6’nın çıkış tarihi, 26 şubat olarak bekleniyor. Bu tarihe kısa bir süre kala LG, beklentileri artırmak adına kısa videolar ve sosyal medya paylaşımları sağlıyor. Kısa bir süre önce de LG G6’nın özelliklerine ilişkin önemli bir video yayınlandı. Böylece LG’nin yeni akıllı telefon modelinin su geçirmez olacağı kesinleşmiş denilebilir.

LG G6 Suya Dayanıklı

Şu an için hangi sertifikaya sahip olacağı bilinmiyor lakin IPx7 serisinde olacağını söylemek mümkün. Videosunun havuz teması ile yayınlanması da suya karşı dayanıklılıktan fazlasını ve Apple Watch Series 2 modelinde olduğu gibi su geçirmezlik noktasında rakiplerine kıyasla önemli bir gelişme sunacağı beklentileri oluşmuş durumda.

Son olarak özetlemek gerekirse beklenen LG G6 özellikleri, şu şekilde sıralanıyor:

5.7-inç büyüklüğünde ve 2880×1440 piksel çözünürlüğünde FullVision ekran

Snapdragon 821 mobil işlemci

4GB RAM

3200mAh büyüklüğünde batarya

32GB dahili depolama alanı ve microSD kart desteği

Android Nougat temelli LG UX 6.0 arayüzü

 

LG’nin yayınladığı LG G6 videosu:

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.