Katlanabilir Yapıdaki Samsung Galaxy F 2019’da Gelebilir!

Samsung katlanabilir telefon

Samsung katlanabilir akıllı telefon modeli Galaxy F çıkış tarihi hakkında yeni bilgiler geldi. Samsung Galaxy F 2019 yılında kendini gösterebilir. Yapılan son çalışmalara göre prototip örnekleri, beklendiğinden daha iyi bir seviyede ve ekran konusunda da önemli gelişmeler kaydedildi.

Samsung’un katlanabilir telefonu için çalışmalar sürüyor!

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıldan bu tarafa, birçok sızıntı görsel ve patent başvuruları ile ilgili detaylar ortaya çıktı. Bu sızıntılarda ve patentlerde, firmanın ortadan ikiye katlanabilir bir telefon üzerinde çalıştığı gözler önüne seriliyordu. Bu bilgilerle paralel olarak gelen esnek OLED ekran bilgileri de tam da bilgilerin eksik kalan bölümlerini tamamlıyordu.

Keza kısa bir süre önce de Samsung’ın kırılmaz esnek OLED ekranı ile ilgili açıklamalar gelmişti. Bu çalışmalarda Samsung kırılmaz cam örneğinin, esnek OLED ekranlı telefonlarda kullanılacağı ifade edildi. Yeni gelen bilgilerde de prototip çalışmalarının başarılı bir şekilde devam ettiği ve 2019 yılında ilk son tüketiciye ulaşabilecek nitelikte modellerin kendini göstereceği aktarıldı.

Samsung Galaxy F olarak isimlendirilmesi beklenen modelin ismi, Foldable yani katlanabilir kelimesinden geliyor. Aralarında A, J ve S gibi farklı harfleri barındıran modeller arasında, anlaşılan o ki bir de F eklenmiş olacak.

Huawei ve Samsung arasında rekabet olacak!

Samsung tarafında çalışmalar son sürat devam ederken, katlanabilir telefon konsepti için Çinli Huawei markasının da ciddi çalışmalar üstlendiği ortaya çıktı. Şu an için Huawei’nin katlanabilir akıllı telefon modeli ile ilgili bir detay bulunmasa da sektördeki bu konuda öncü isimlerden olabileceği ifade ediliyor.

Son yıllardaki modelleri ile sektörde isminden sıkça söz ettiren ve ciddi satış başarıları elde eden firma, anlaşılan o ki yenilikçilik konusunda da en azından geleceğin teknolojilerinde önemli bir rol üstlenmek istiyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here