Karşınızda Google 2017 Koleksiyonu!

Teknolojisi dünyasında büyük bir ivmeyle ilerleyen Google 2017 koleksiyonu ile de teknoloji tutkunlarının dikkatini çekecek gibi görünüyor!

Google ve Android’in web tabanlı platformları son dönemde hızlı bir sıçrayış yaşıyor. Apple ile rakip olabilecek düzeye ulaşan Google, artık sadece yazılım değil aynı zamanda donanım ürünleri ile de kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor. Özellikle Google 2017 koleksiyonu uzun süre gündemden düşmeyecek gibi görünüyor.

4 Ekim tarihinde 2017 ürünlerini tanıtmış olan teknoloji devi, Pixel telefonlar ve Daydream View kulaklık setinin yanı sıra bazı küçük cihazların da tanıtımını yaparak bir sürpriz ile karşımıza çıktı. Tanıtılan diğer cihazlar Google Home Mini, Google Home Max hoparlörler, Pixel Buds kulaklıklar, Clips kamera ve yeni Pixelbook oldu.

Elbette bu ürünler şu anda son hallerini almamış durumda ancak yine de sizler için ürünleri biraz inceleyeceğiz. Karşınızda Google’ın 2017 koleksiyonu!

Google 2017 teknolojik ürünleri ve detayları!

Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL akıllı telefonlar!

Star Wars’dan çıkmış gibi görünen Google Pixel 2 XL, tasarım anlamında gerçekten tatmin edici görünüyor. Bunun yanı sıra cihaza eklenen turuncu güç tuşu tasarımın daha ilgi çekici görünmesini sağlamış. Oldukça temiz, düzenli ve işlevsel bir tasarıma sahip olan cihaz sadelik ve ihtişamı birleştirmeyi başarıyor. Ayrıca telefonu kullanmaya başlayınca arka plan soluyor ki bu da oldukça önemli bir nokta.

google-2017

Pixelbook

3:2 ekran oranına sahip olan yeni Pixelbook, yuvarlatılmış köşeleri ile daha hoş bir görüntü sunuyor. Cihazın ekranı ayrıca tablet gibi hareket edebilmesi için katlanabiliyor. Pixel telefonların tasarımına ayak uyduran Pixelbook’un ekran çerçevesinin de ince olduğu gözlerden kaçmayacak bir detay. Bu da Google’ın 2017 ekran trendine bir kez daha uyduğunu gösteriyor. Donanım anlamında tatmin edici olan cihaz şüphesiz ki Chromebook’a göre bir adım önde.

google-2017

Google Home Max

Google Home Max hakkında bilmeniz gereken ilk şeyler son derece büyük ve ağır olmasıdır. Bu nedenle de ürün tasarım estetiğini Google Home ile paylaşmıyor. Aslında Google Home Max’in 2006 yılında çıkan Apple iPod Hi-Fi’yı daha çok anımsattığını söylemek mümkün zira iki ürünün görünüşü tamamen benziyor. Tasarımın oldukça basit ve açık olması ise kullanıcıları memnun edecek bir detay diyebiliriz.

google-2017

Google Home Mini

Adından da anlayacağınız üzere küçük bir elektronik cihaz olan Google Home Mini, ortalama bir ele sığacak büyüklükte. Hoparlörün üzerindeki bez kaplama tasarımın büyük bir kısmını kaplıyor ve ona bir minder görüntüsü veriyor. Alt kısım ise sert bir plastikten meydana geliyor. Siyah, beyaz ve mercan olmak üzere cihazın 3 adet renk seçeneği mevcut.

google-2017

Google Clips

Google Clips’in son derece şirin bir cihaz olduğunu söylemek mümkün. Bazılarına göre ürkütücü bir görüntüye sahip olan Clips aslında tıpkı bir oyuncağa benziyor. Cihazın ön kısmı oldukça temiz ve beyazken arkası da yeşil renkte ve taptaze bir görüntü veriyor. Ayakta durabilmesi ya da bir yere tutunabilmesi için de arkasına bir klips takılması mümkün.

google-2017

Google 2017 koleksiyonunun en zayıf halkası: Pixel Buds

Ne yazık ki Pixel Buds Google 2017 donanım serisinin en zayıf halkası olarak gösteriliyor. Clips’in temiz ve oyuncaksı görünümü onu şirin hale getiriyor ancak bu durum Pixel Buds için geçerli değil. Aynı fiyatlı ve daha sofistike bir tasarıma sahip olan AirPods’a kıyasla bu kulaklıkların o fiyatı hak etmediğini söylemek mümkün.

google-2017

Google Daydream View

Tıpkı Pixel 2 ve Pixel 2 XL modellerinde olduğu gibi Google Daydream View de geçtiğimiz yıl tanıtılan cihazın güncellenmiş versiyonu. Tasarım anlamında birkaç değişiklik barındıran yeni Daydream View, mercan rengini seçeneklerine eklemiş durumda. 99 dolarlık fiyat etiketine kıyasla cihazın daha kullanışlı olduğu söyleniyor.

google-2017

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here