Juno

Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı NASA, Jüpiter araştırması için gönderdiği Juno isimli uzay aracının meyvelerini toplamaya başladı. Son olarak ise Juno, Jüpiter üstünde şimdiye kadarki en yakın alçak uçuğunu gerçekleştirmiş oldu.

Juno, yeni Jüpiter fotoğrafını gönderdi!

Açıklanan bilgilere göre Juno, yaklaşık 280,000km hızla ilerleyerek şimdiye kadar gerçekleştirdiği en yakın alçak uçuşunu tamamlamış oldu. Jüpiter’in 4,200 km üstünden elde ettiği görüntüyü NASA’ya gönderen Juno, sadece en yakın alçak uçuşunu tamamlamakla yetinmemiş oldu.

jüpiter

NASA tarafından 2011 yılında fırlatılan ve Jüpiter’in gizemlerine ışık tutması amaçlanan Juno, şimdiye kadar herşeyi planlandığı gibi götürmeyi başardı. Aktarılan bilgilere göre ise Juno, görevde olduğu sürede, Jüpiter ile ilgili daha birçok görüntü ve analizi NASA’ya ve dolayısıyla da dünya ile paylaşmış olacak.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi'nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik medya sektöründe çalışmış, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.