Jony Ive iPhone 7 ve 7 Plus Tasarımını Beğenmediğini Söyledi!

Jony Ive, iPhone 7 tasarımını beğenmediğini söyledi. Lakin Jony Ive, aslında Apple'ın baş tasarımcısı yani iPhone 7'nin tasarımını onaylayan kişi!

Jony Ive iPhone 7 Plus

Jony Ive, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus tasarımı ile ilgili çok dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Buna göre Jony Ive, iPhone 7 ve 7 Plus tasarımını beğenmiyor.

Jony Ive’dan iPhone 7 ve 7 Plus tasarımı hakkında ilginç tasarım!

Tam ismi Sir Jonathan Paul Ive olan lakin daha çok Jony Ive olarak anılan Apple’ın baş ürün tasarım sorumlusu, Smithsonian Magazine ile yaptığı röportaj kapsamında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

En çok dikkat çeken nokta ise Jony Ive’ın, “iPhone 7 tasarımı artık bana bir kap içerisinde birbirinden bağımsız komponentleri barındırıyor gibi görünüyor” ifadesini kullanması oldu. İşin ironik tarafı ise Jony Ive isminin, Apple ürünlerinin baş tasarım sorumlusu olduğu gerçeği… Zira bu tasarımın ortaya çıkmasını sağlayan isim, aslında Ive’ın ta kendisi!

Jony Ive ve Tim Cook
Jony Ive ve Tim Cook

Elbette ki bu açıklama tek başına ele alındığında, trajikomik bir ifade ortaya çıkıyor. Buna karşın açıklamanın tamamı dikkate alınarak bir çıkarım yapıldığında, asıl amacın iPhone X modelinin tasarımını öne çıkarmak olduğu anlaşılıyor.

iPhone 7 Plus

Lakin yeni tasarımı ön plana çıkarmak ve övmek gibi bir adım atılmış olsa da aslında iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri bir nevi yerilmiş oluyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here