Jaguar Land Rover Elektrikli Otomobil

Tesla ile birlikte alevlenen elektrikli ve otonom otomobil dünyası, dev isimlerin birbiri ardına yaptığı açıklamalarla güçlenmeye devam ediyor. Son olarak da İngiliz Jaguar Land Rover tarafından yapılan açıklamalar, firmanın elektrikli motora sahip otomobil modelleri ile ilgili detayları aktarmış oldu.

Jaguar Land Rover hibrit otomobil modelleri, 2020 yılında piyasada olacak!

Hintli Tata Motors çatısı altında yer alan İngiliz otomobil üreticisi Jaguar Land Rover, 2020 yılında elektrikli otomobil dünyasında yer alacaklarını ifade etti. Yapılan açıklamaya göre sadece hibrit ve EVs modelleri ile 2020 yılında piyasada yer alacak olan Jaguar Land Rover, kısa bir süre önce de Jaguar markasını taşıyan I-Pace EV modelini sergilemişti.

Jaguar Land Rover Elektrikli Otomobil

Yapılan bu açıklamayı takiben, yine İngiliz otomobil üretici Aston Martin firması da 2025 yılında elektrikli motora sahip olan otomobillerin piyasada yer alacağına dikkat çekmişti. Ek olarak Volvo’nun da 2019 yılında elektrikli otomobil sektörü kapsamında yer alması bekleniyor.

Öyle görünüyor ki otomotiv sektörünün dev isimleri, birer birer elektrikli motora sahip modelleri ile sektördün geleceğini bu yönde belirlemeye başlayacak. Tamamıyla elektrikli olmasa da ilk etapta birçok ünlü otomobil üreticisi firma, hibrit modelleri ile sektörün temellerini oluşturmaya başlamış olacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here