İtalya Apple ve Samsung’a Dava Açıyor!

İtalyan Hükümeti Apple ve Samsung'a akıllı telefonlarını kasıtlı olarak yavaşlatıp yavaşlatmadığı konusunda dava açıyor. İşte İtalya'nın Apple ve Samsung için başlatacağı soruşturmanın detayları!

İtalya Apple ve Samsung

İtalya tarafından Apple ve Samsung için dikkat çeken bir soruşturma kararı geldi. Buna göre İtalyan Hükümeti, her iki firma için de kasıtlı olarak akıllı telefonlarını yavaşlatıp yavaşlatmadığı konusunda soruşturma başlattı.

İtalya’dan Apple ve Samsung’a soruşturma açıldı!

Yapılan açıklamaya göre Samsung ve Apple tarafından üretilen akıllı telefon modellerinin, yeni güncellemeler ile yavaşlatıldığı ve bu yeni güncellemeler öncesinde kullanıcıya bu konuda herhangi bir uyarı yapılmadığı üzerine soruşturma başlatıldı.

İtalya Apple ve Samsung

Hatırlatmak gerekirse daha önce bir süre önce bu konu, Apple’ın bataryası eskiyen iPhone’ları yavaşlattığını kabul etmesi üzerine gündeme gelmişti ve söylentilerin başlaması ile benzer bir durumun Samsung tarafında da olup olmadığı tartışılır olmuştu.

Yapılan soruşturmanın temel amacı ise bu iki markanın yeni güncellemeler ile akıllı telefonları yavaşlatması ve kullanıcıları yeni model almaya itmesi konusunda beliriyor. Geçtiğimiz hafta Apple CEO’su Tim Cook, bir sonraki iOS güncellemesi ile beraber kullanıcılara iPhone modellerinin yavaşlatılması ile ilgili seçenek sunulmaya başlanacağı ifade edilmişti.

İtalya’dan gelen bu soruşturmanın sonucuna göre her iki Apple ve Samsung ismi de diğer ülkelerde yeni soruşturmalara konu olabilir.

Bu gelişmeden bir süre sonra Amerika da eski iPhone’ların yavaşlatılmasından dolayı Apple’a soruşturma başlattı.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here