İşte Yeni macOS Sierra Özellikleri!

macOS Sierra

Apple’ın merakla beklenen geliştirici konferansı WWDC 2016, en nihayetinde ilk gününü tanıtım ile tamamladı. iOS 10 ile birlikte en çok merak edilen detaylardan olan yeni Mac işletim sistemi macOS Sierra da, WWDC 2016 kapsamında tanıtılmış oldu.

macOS Sierra ile OS X ismi değişti!

macOS Sierra

İlk olarak Apple, uzun süredir Mac işletim sistemi için kullandığı isimlendirme olan OS X ismini, diğer işletim sistemleri ile uyumlu hale getirebilmek adına, macOS olarak değiştirdiğini duyurdu. Yeni Mac işletim sistemi isimlendirmesinin ilk üyesi de macOS Sierra oldu.

macOS Sierra

macOS Sierra özellikleri!

Temel olarak macOS Sierra, büyük yeniliklerden ziyade var olanı iyileştirme ve tasarım noktasında geliştirmeler ile gün yüzüne çıktı. İlk olarak Apple, macOS Sierra ile Siri uygulamasını Mac tarafına getirdiğini açıkladı. Bundan sonra Siri, artık macOS Sierra ile Mac bilgisayarlarla da kullanılabilecek.

macOS Sierra

macOS Sierra için Siri özellikleri arasında ise; Finder üzerinden arama yapabilme yeteneği dikkat çeken detaylardan oldu.

macOS Sierra

macOS Sierra ile Apple Pay!

macOS Sierra

Apple, Siri ile birlikte Apple Pay sistemini de, macOS Sierra kapsamında kullanıcılarına sunacak. Nasıl kullanılacağı hakkında da bilgi veren Apple, Apple Pay ile macOS Sierra üzerinden alışveriş onaylarının, Apple Watch veya iPhone üzerinden onaylanabileceğini açıkladı.

macOS Sierra

En önemli macOS Sierra özellikleri arasında yer alan diğer özelliklerden olan birlikte kullanım detayları ile artık, iPhone üzerinden kopyalanan herhangi bir yazı veya link, doğrudan Mac üzerine yapıştırılabilecek. Böylece Apple, birlikte kullanım konsepti iyiden iyiye üst düzeye çıkarmış oldu.

macOS Sierra

macOS Sierra Picture in Picture özelliği!

macOS Sierra

Bir diğer macOS Sierra özelliği ise artık Mac kullanıcıları, Safari üzerinden izledikleri herhangi bir videoyu, ekranın herhangi bir alanına istedikleri boyutta koyabilecek. Bu özelliği daha önce iPad tarafında da kullanıma sunan Apple, artık macOS Sierra ile Mac platformunda da video izlerken diğer işleri yapabilmeyi daha kolay hale getiriyor.

macOS Sierra

Kullanıcı girişi konusunda da Mac tarafına macOS Sierra ile yenilik getiren Apple, Apple Watch’un Mac yanına gelmesi ile kullanıcı girişinin otomatik yapılmasına imkan sunan özelliğini de duyurmuş oldu.

macOS Sierra

Son olarak Apple, macOS Sierra ile yeni bir boş alan çıkarma aracını kullanıma sunuyor. Böylece macOS Sierra kullanıcılar, eski içeriklerini otomatik olarak iCloud Drive üzerine aktarabilmeyi ve gereksiz içerikleri temizleyebilmeyi mümkün kılan bir uygulamaya, dahili olarak sahip olabilecek.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here