GoPro Hero 5

Aksiyon kamerası denildiği zaman ilk akla gelen firma olan GoPro, yeni aksiyon kamerası modelleri olan GoPro Hero 5 Black ve GoPro Hero 5 Session modellerini duyurdu. İşte GoPro Hero 5 özellikleri ile ilgili tüm detaylar.

GoPro Hero 5 özellikleri!

GoPro Hero 5 Black ve GoPro Hero 5 Session modelleri resmi olarak duyuruldu. GoPro Hero 5 özellikleri ile dikkat çeken bir yapıya sahip.

GoPro Hero 5 Black

GoPro Hero 5 Black özellikleri!

Alışıldığı üzere önceki modellerde olduğu gibi yine iki farklı GoPro Hero 5 modeli duyuruldu. GoPro Hero 5 Black özellikleri ile ilgili en büyük farklılık 4K video kayıt yeteneği ve suya dayanıklılık olarak öne çıkıyor.

GoPro Hero 5 Black teknik özellikleri!

Yeni GoPro Hero 5 Black, 4K 30 kare-saniye video kaydı yapabilme yeteneğine sahip. Bunlara ek olarak GoPro Hero 5 Black; 1080p çözünürlüğünde 120 kare-saniye ve 2K çözünürlüğünde 60 kare-saniye video kaydı gerçekleştirebiliyor.

Daha önce de belirtildiği gibi yeni GoPro Hero 5 Black özellikleri arasındaki en dikkat çeken detay, yeni tasarımın doğrudan su geçirmez özelliği taşıyor olması. Bilindiği gibi daha önce GoPro, su geçirmezlik için ayrı GoPro kılıfları satışa sunuyordu. Bundan böyle GoPro Hero 5 modelleri için su geçirmezlik adına ekstra kılıf kullanmak gerekmeyecek.

Fotoğraf tarafında ise GoPro Hero 5 Black modeli, 12MP çözünürlüğe sahip bir kamera sensörü taşıyor. Nitekim, video kayıt yetenekleri yanı sıra fotoğraf yetenekleri de GoPro Hero 5 Black modeliyle geliştirilen detaylardan olmuş.

Bunlarla beraber yeni duyurulan GoPro Hero 5 Black modelinde GoPro 4 Silver modelinde kullanılan dokunmatik ekran detayı bulunuyor. Harici olarak GoPro Hero 5 Black özellikleri arasında dahili GPS’te bulunuyor.

GoPro Hero 5 Black

GoPro Hero 5 Black çıkış tarihi ve fiyatı!

Özel bir etkinlik ile duyurulan yeni GoPro Hero 5 Black çıkış tarihi olarak 2 Ekim 2016 işaret ediliyor. Öte yandan GoPro Hero 5 Black fiyatı 399 dolar olacak.

GoPro Hero 5 Session özellikleri!

GoPro Hero 5 Session

GoPro Hero 5 Black modeli ile birlikte duyurulan yeni aksiyon kamerası GoPro Hero 5 Session özellikleri, GoPro Hero 5 Black özellikleri ile örtüşüyor.

GoPro Hero 5 Black ve GoPro Hero 5 Session arasındaki fark ise, fotoğraf çözünürlüğünde kendini belli ediyor. Zira yeni GoPro Hero 5 Session modeli, 12MP çözünürlüğünde değil, 10MP çözünürlüğünde fotoğraf çekimi yapabiliyor.

Diğer GoPro Hero 5 Session özellikleri, GoPro Hero 5 Black özellikleri ile aynı tutulmuş.

GoPro Hero 5 Session çıkış tarihi ve fiyatı!

GoPro Hero 5 Session

GoPro Hero 5 Session çıkış tarihi de, 2 Eki 2016 olarak belirlenmiş. GoPro Hero 5 Black modelinden farklı olarak GoPro Hero 5 Session fiyatı 299 dolar olarak hazırlanmış.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here