İran Ordusu Anti-Drone Silah Kullanıyor!

Drone'ların yaygınlaşması, hava savunma tarafında anti-drone sistemlerini ve silahlarını da gerektirmeye başladı. İran ordusu da harekete geçmişe benziyor!

İran Ordusu Anti-Drone Silah

Drone kullanımının ülkelerin hava kuvvetlerince ciddi anlamda silahlı ve silahsız olarak kullanılmaya başlaması, önlem için anti-drone sistemlerini ve silahlarını da beraberinde getiriyor. Hem taşınabilir hem de yerleşik olarak hazırlanan anti-drone sistemlerinin silah ayağı, İran ordusu tarafından da kullanılmaya başlamış gibi görünüyor.

İran ordusu anti-drone silahlarını aktif olarak kullanıyor!

İran Ordusu Anti-Drone Silah Kullanıyor

Tasnim News tarafından yayınlanan bir görselde, İran askerinin anti-drone silah ile hedef almış hali yansıtılıyor. Bilindiği gibi anti-drone silahlar için hem elektromanyetik hem de doğrudan ateşleme ile savunma ve saldırı yapılıyor. İran ordusunun kullandığı söz konusu bu anti-drone silahının, elektromanyetik tarafta yer aldığı aktarılıyor.

İran Ordusu Anti-Drone Silah Kullanıyor

Şu an için ortaya çıkan bu anti-drone silah yapısı ile ilgili çok detaylı bilgi ortaya çıkmış değil. Lakin, anlaşılan o ki ordu envanterinde anti-drone silahlandırmayı sağlayan çalışmalar, İran tarafında da kendini gösteriyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here