Irak’ta Kopya Önlemi için İnternet Kesildi!

Ülkemizde de sınavlarda uygulanan kopya önlemlerini hepimiz yaşıyoruz. Lakin, bu kopya önlemlerine Irak Hükümeti, çok daha geniş çaplı bir önlem almayı tercih etmişe benziyor. Yeni yayınlanan bir analiz, Irak’ta sınav günlerinde internet bağlantısının ülke çapında kesildiğini gösteriyor!

Ayrıca Bakınız

Android N Alacak HTC Modelleri Açıklandı!

Irak’ta kopya önlemi için interneti kestiler!

DYN isimli bir şirket, Irak internet bağlantı yoğunluğunu gösteren bir tablo yayınladı. Yayınlanan tabloyu yorumlayan analizler, Irak bölgesindeki internet bağlantısının belirli günlerde çok ciddi seviyede gerilediği rapor etti. Bu belirli günlere bakıldığında da Irak’ta hafta sonu sınavlarının düzenlendiği ortaya çıkıyor.

İnternet Kesildi

DYN tarafından bu internet kullanım seviyesinde yaşanan ciddi alçalma da, ülkenin internet girişinin kesilmiş olması şeklinde açıklanıyor.

Şu an için Irak tarafından resmi bir açıklama yapılmış değil. Lakin, öyle görünüyor ki Irak Hükümeti kopya ihtimallerine karşı çok ciddi önlem almayı tercih etmiş.

 

>> Irak’ta yaşanan bu internet kesintisi ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.