fbpx
Haber Tekno Sosyal Medya

Irak’ta Kopya Önlemi için İnternet Kesildi!

Haberler

Irak’ta Kopya Önlemi için İnternet Kesildi!

Yeni yayınlanan bir analize göre Irak’ta sınav zamanı ülkenin internet bağlantısı kesildi. İşte Irak’ta yaşana internet kesintisi ile ilgili detaylar!

Ülkemizde de sınavlarda uygulanan kopya önlemlerini hepimiz yaşıyoruz. Lakin, bu kopya önlemlerine Irak Hükümeti, çok daha geniş çaplı bir önlem almayı tercih etmişe benziyor. Yeni yayınlanan bir analiz, Irak’ta sınav günlerinde internet bağlantısının ülke çapında kesildiğini gösteriyor!

Ayrıca Bakınız

Android N Alacak HTC Modelleri Açıklandı!

Irak’ta kopya önlemi için interneti kestiler!

DYN isimli bir şirket, Irak internet bağlantı yoğunluğunu gösteren bir tablo yayınladı. Yayınlanan tabloyu yorumlayan analizler, Irak bölgesindeki internet bağlantısının belirli günlerde çok ciddi seviyede gerilediği rapor etti. Bu belirli günlere bakıldığında da Irak’ta hafta sonu sınavlarının düzenlendiği ortaya çıkıyor.

İnternet Kesildi

DYN tarafından bu internet kullanım seviyesinde yaşanan ciddi alçalma da, ülkenin internet girişinin kesilmiş olması şeklinde açıklanıyor.

Şu an için Irak tarafından resmi bir açıklama yapılmış değil. Lakin, öyle görünüyor ki Irak Hükümeti kopya ihtimallerine karşı çok ciddi önlem almayı tercih etmiş.

 

>> Irak’ta yaşanan bu internet kesintisi ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Haberi Okumaya Devam Et
Bunlara da bakabilirsiniz:
Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Haberler

Üste çık