iPod Touch, Bu Yıl Güncellenebilir!

Apple’ ın tabiri caizse hücresel erişimsiz iPhone modeli denilebilecek iPod Touch, uzun zamandır satışına devam etmekte ancak yine birkaç yıldır Apple’ ın güncelleme almayan ürünleri arasında yer alıyordu. Son gelen bilgilere göre Apple, bu yıl içerisinde muhtemelen yeni iPhone’ un tanıtımı öncesi düzenlenecek olan WWDC 2015’ dde ile yeni iPod modellerini de duyurmaya hazırlanıyor.

iPod Touch, Bu Yıl Güncellenebilir! - habertekno.com - habertekno - teknoloji haberleri (1)

Appleinsider tarafından yapılan açıklamada iPod touch’ ın ekran boyutunun değişmeyeceği, 4 inç boyutunda kalacağı yer alıyor. Bunun sebebi ise Apple’ ın iPad Mini satışlarıyla, daha büyük ekranlı bir iPod touch’ ın satışlarının kesişmesini istememesine dayandırılıyor. Güncellenecek olan yeni iPod touch, daha iyi bir kamera ve yeni nesil Apple A serisi işlemcileri barındırılacağı da yine aktarılanlar arasında.

Rapordaki dikkat çeken nokta ise, yeni iPod touch modelinin beklentileri arasında Touch-ID desteğinin olmaması. Zira Apple, özellikle Apple Pay ile Touch-ID teknolojisini, tüm cihazlarına bir şekilde aktarma yolunda ilerliyor. Anlaşılan o ki Apple, yeni iPod touch modelinde NFC teknolojisine de ayrıca yer vermek istemiyor. Öyle ki Apple’ ın Touch-ID teknolojisini en çok Apple Pay ile sık sık bağdaştırdığı düşünüldüğünde iPod tarafında Apple, müzik odağını korumayı devam ettirmek düşüncesi içerisinde.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here