iPod Touch, Bu Yıl Güncellenebilir!

Apple’ ın tabiri caizse hücresel erişimsiz iPhone modeli denilebilecek iPod Touch, uzun zamandır satışına devam etmekte ancak yine birkaç yıldır Apple’ ın güncelleme almayan ürünleri arasında yer alıyordu. Son gelen bilgilere göre Apple, bu yıl içerisinde muhtemelen yeni iPhone’ un tanıtımı öncesi düzenlenecek olan WWDC 2015’ dde ile yeni iPod modellerini de duyurmaya hazırlanıyor.

iPod Touch, Bu Yıl Güncellenebilir! - habertekno.com - habertekno - teknoloji haberleri (1)

Appleinsider tarafından yapılan açıklamada iPod touch’ ın ekran boyutunun değişmeyeceği, 4 inç boyutunda kalacağı yer alıyor. Bunun sebebi ise Apple’ ın iPad Mini satışlarıyla, daha büyük ekranlı bir iPod touch’ ın satışlarının kesişmesini istememesine dayandırılıyor. Güncellenecek olan yeni iPod touch, daha iyi bir kamera ve yeni nesil Apple A serisi işlemcileri barındırılacağı da yine aktarılanlar arasında.

Rapordaki dikkat çeken nokta ise, yeni iPod touch modelinin beklentileri arasında Touch-ID desteğinin olmaması. Zira Apple, özellikle Apple Pay ile Touch-ID teknolojisini, tüm cihazlarına bir şekilde aktarma yolunda ilerliyor. Anlaşılan o ki Apple, yeni iPod touch modelinde NFC teknolojisine de ayrıca yer vermek istemiyor. Öyle ki Apple’ ın Touch-ID teknolojisini en çok Apple Pay ile sık sık bağdaştırdığı düşünüldüğünde iPod tarafında Apple, müzik odağını korumayı devam ettirmek düşüncesi içerisinde.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.