iPhone X Tasarımı Uzun Süre Devam Edecek!

iPhone X tasarımı ile ilgili analistlerden yeni yorumlar geldi. Buna göre iPhone X tasarımı, iPhone sahipleri için uzun süre devam edecek!

iPhone X Tasarımı

2018 yılında duyurulacak olan iPhone modelleri ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Buna göre Apple, iPhone X tasarımı ile birkaç yıl daha devam etme yolunu tercih edebilir!

iPhone X tasarımı, Apple için uzun süre devam edecek!

Piper Jaffray analisti olan Michael Olson, 2018 yılındaki iPhone modelleri ile ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. Buna göre Apple, iPhone X’un dizaynının 2018 yılında da yeni modellerde sunmaya devam edecek. Üstelik kimi yorumlara bakılacak olursa 2019 yılında dahi iPhone X ile benzer bir tasarım ile karşılaşmak mümkün olabilir.

Apple’ın yeni iPhone modellerinde tasarım yerine yeni teknolojiler ile ilgilineceği belirtilirken, bu teknolojiler arasında 3D tarama, TrueDepth kamera ve AR yani artırılmış gerçeklik gibi konular yer alıyor.

iPhone X Tasarımı

Aslında Apple’ın iPhone tasarımında iki yılda bir değişikliğe gittiği alışılageldik bir durumdu. Lakin bu defa bu sürenin bir yıl daha fazla uzayabileceği ile ilgili iddialar gündeme geliyor. Yeni teknolojilerin öne çıkartılacağı konuşularken, Apple’ın enerji yönetimi çipi üstünde çalıştığı gibi haberler de gündeme geliyor.

Bununla beraber kısa bir süre önce Jony Ive’ın iPhone 7 ve 7 Plus tasarımını beğenmediğini ifade etmesi ve iPhone X tasarımını ön plana çıkarmayı amaçlaması da bu açıklamar ile aynı kefeye konmuş oldu.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.