iPhone X Satışları, iPhone 8 Plus Satışlarını Yakaladı!

iPhone X satışları, sadece üç haftalık bir süre zarfında iPhone 8 Plus satışlarına ulaşmayı başardı. İşte iPhone X satışları hakkında detaylar!

iPhone x ve iphone 8 plus

iPhone X satışları ile ilgili ilk ciddi analiz sonuçları yayınlandı. Buna göre iPhone X satışları, iPhone 8 Plus satışlarını geride bırakmayı başardı.

iPhone X en çok satılan iPhone modeli oldu!

iPhone X satışları ile ilgili IHS Markit tarafından yapılan analizlerin sonucuna göre şu anda iPhone X, iPhone 8 Plus satışlarını geride bıraktı. iPhone 8 Plus satışlarının iPhone 8 satışlarından daha fazla olduğuna da dikkat çekilen analiz sonuçlarında, iPhone X modelinin yaklaşık 1 ay sonra satışa çıkmasına rağmen şu an için yaklaşık yüzde 2 oranında daha fazla gerçekleştirdiği belirtiliyor.

iphone x, iphone 8 ve iphone 8 plus

Bununla beraber şu an için tüm iPhone modellerinin satışları arasında en çok sipariş alan model, iPhone X modeli oldu. Aktarılan bilgilere göre her ne kadar iPhone X modeline olan talep fazla olsa da karşılaştırma yapıldığında geçtiğimiz yıl iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerine olan talepten daha az olduğu vurgulanıyor.

Apple, iPhone satış fiyat ortalamasında rekor kırdı!

Apple’ın geçtiğimiz 3 ay içerisinde toplamda 88,8 milyon adet iPhone sevkiyatı gerçekleştirdiği ve bu satışta olan iPhone modellerinin yaklaşık 31 milyon adede iPhone X’dan oluşuyor.

Son olarak aktarılan bilgilere göre Apple’ın ortalama satış ücreti, 700 dolar seviyesine ulaştı ve bu tutar, iPhone X fiyatı ile beraber yeni bir rekora ulaşıldığı anlamını ortaya çıkartıyor. Yaşanan yeni gelişmeleri Haber Tekno güncel iPhone haberleri ile takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here