iPhone X ve iPhone X Plus

iPhone X ile büyük beğeni toplayan Apple, bu yıl iPhone X Plus modeli ile karşımıza çıkmadı. iPhone 8 boyutlarında olmasına rağmen 5.8 inçlik OLED tabanlı Super Retina HD ekranı ile büyüleyen iPhone X’ten sonra, gözler 2018‘de tanıtılması beklenen iPhone X Plus modeline çevrildi.

iPhone X Plus böyle görünebilir!

iDropNews‘ten Benjamin Geskin, seneye tanıtılma ihtimali olan iPhone X Plus için konsept çizimlerini yayınladı. 6.4 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan konseptlerin yanında telefona ait bazı beklenen özellikler de paylaşıldı.

iPhone X Plus

Daha büyük ekranlı modelin 6.4 inçlik ekranı yine OLED tabanlı Super Retina HD ekran ile gelecek. Ancak burada iyileştirme donanım bölümünde yapılacak. Apple A12 yonga seti ile gelmesi beklenen telefonda 3 GB yerine tam 6 GB RAM yer alacak. Çift kamera kurulumu ile gelmesi beklenen telefonda artık Megapiksel konusunda bir iyileştirme yapılması bekleniyor.

iPhone X ve X Plus

Telefon pazarında donanımsal açıdan Apple A11 Bionic yonga seti ile rakipsiz olan Apple’ın, 2018’de köklü değişiklikler yapmayacağını düşünüyoruz. iPhone 6’dan iPhone 8’e kadar tam 4 yıldır aynı tasarımı makyajlayıp önümüze tekrar tarar sunan Cupertinolu firma, bu politikasından kendine güçlü bir rakip bulana kadar vazgeçmeyeceği söyleniyor.

iPhone X ve iPhone X Plus

 

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here