Instagram iPhone X Modelinde Nasıl Görünecek?

iPhone X modelinin ekran üstünde kalan boşluğun, Instagram tarafından nasıl kullanılacağı ortaya çıktı. İşte iPhone X Instagram görüntüsü!

iphone x ekran

Apple tarafından önümüzdeki hafta ön siparişleri başlanacak ve 3 Kasım tarihinde de ön siparişlerin dağılmaya konulacağı iPhone X modeli ile ilgili gelişmeler kaydedilmeye devam ediyor.

Bilindiği gibi iPhone X ekranının üst kısmında Face ID, ön kamera ve diğer sensörler için küçük bir bölüm bulunuyor.

Ekranın tek boşluk kalan bölümünün bu olması, kimi kullanıcılarda uygulamaların nasıl görüneceği konusunda meraklanması ile sonuçlanmıştı.

Apple’ın uygulamaları bu konuda iyileştirmeler sunarken, diğer uygulamaların nasıl görüneceği merak ediliyordu.

Nitekim bir kullanıcı, YouTube üzerinden paylaştığı video ile en azından Instagram’ın iPhone X modelinde nasıl çalışacağını göstermiş oldu.

Instagram iPhone X için hazır değil!

iPhone X instagram

Yayınlanan videodan anlaşıldığı kadarı ile Instagram, şu an için iPhone X uyumluluğu içeren bir güncelleme almamış.

iPhone X ekranının sağ ve sol köşe bölümlerinde hiza problemi kendini gösteriyorken, öte yandan boşluk bölümüne gelen Instagram isminin de doğru bir şekilde hizalanmadığı dikkat çekiyor.

Apple, ekranın sol ve sağ üst köşelerinde kalan ekran alanını, saat, pil ve diğer bağlantı simgeler için kullanmayı tercih ediyor.

Ancak şu an için Instagram uygulamasının, bu kullanıma hazır olmadığı söylemek mümkün.

Elbette ki şu an için App Store üzerindeki tüm güncel oyunlar ve uygulamalar, hızlı bir şekilde iPhone X uyumluluğu üzerinde çalışmalar sunuyor.

Henüz Apple tarafından iPhone X satışlarının başlamamış olması düşünüldüğünde, bazı firmalar güncelleme yayınlamak için cihazların satışa çıkmasına kadar olan süreyi, daha fazla iyileştirme yapmak için kullanıyor olabilir.

Tüm bu uyumluluk sorunlarını, ilk iPhone X teslimatlarının yapılmaya başlandığı tarih itibariyle daha net bir şekilde incelemek mümkün olacak.

iPhone X teslimatlarında yaşanması beklenen gecikme durumları da hesaba katıldığında, ortada bulunan bu uyumsuzluk problemlerinden çok fazla kişinin ilk etapta etkilenmeye başlayamayacağını da söylemek mümkün.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here