Haber Tekno Sosyal Medya
iPhone X modeli

Akıllı Telefon

iPhone X Karaborsaya Düştü! Fiyat 2995 Dolar!

Bugün başlayan iPhone X ön sipariş süreci sonrasında, iPhone X karaborsaya da düşmüş oldu. Fiyatı ise iki katına çıkıyor!

Apple’ın uzun bir süredir beklenen yeni modeli iPhone X ön sipariş sürecinin bugün itibariyle başlaması ile büyük bir ilgi olduğuna ilişkin bilgiler aktarılmaya başladı. Dahası bu süreçten sonra iPhone X karaborsaya düşmüş oldu. Ebay üzerinden ön siparişe sunulan modeller, 2995 dolar seviyesine kadar çıkabiliyor.

iPhone X satışları başlamadan, karaborsaya düşmüş oldu!

Ebay üzerinde de ön siparişe verilen iPhone X modelleri, tüm operatör versiyonlarına ek olarak kilitsiz olarak da satışa sunuldu. Her iki renk ve depolama seçeneğinin de yer aldığı Ebay siparişlerinde, fiyatlar 1250 dolar ve 2995 dolar arasında değişkenlik gösteriyor. Bununla beraber 999 dolar üstünden açık arttırma satışları da yapılmaya başlamış durumda. Apple’ın ön sipariş iPhone X fiyatı ise 64 GB dahili depolama alanı için 999 dolar seviyesinde yer alıyor.

iPhone X Karaborsa

Öyle görünüyor ki oluşacak yoğun ilgi ve üretim sıkıntılarının var olduğu söylentileri sonrasında bazı kullanıcılar, ön sipariş sayısını artırarak bu iPhone X modellerini yüksek fiyatlarla Ebay üzerinden satışa çıkarmış.

Teslimatlarda yaşanacak gecikme sonrasında iPhone X satın almak için çok fazla beklemek istemeyen kişilerin, her ne kadar fiyatlar neredeyse iki katına çıkıyor olsa da bu cihazlara yönelip yönelmeyeceği büyük merak konusu oldu.

Bugün itibariyle ön siparişe açılan iPhone X modelinin, 3 Kasım tarihi itibariyle de satışlarına başlanacağını belirtmekte fayda var. iPhone X Türkiye fiyatı ise 64 GB dahili depolama alanı için 6049 TL, 256 GB dahili depolama alanı seçeneği için ise 6899 TL olarak belirlenmişti. Halihazırda satışları devam eden iPhone 8 ve 8 Plus Türkiye fiyatları ise 4149 TL ve 5499 TL aralığında yer alıyor.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Akıllı Telefon

Üste çık