iphone x face id ikiz

iPhone X ile birlikte kullanıma geçecek olan yeni Face ID isimli yüz tanıma özelliği, Apple tarafından açıklanan bilgilere göre yüksek hassasiyet sunuyor ve yalnızca 1 milyon ihtimalde 1 kere yanılabiliyor. Peki, söz konusu ikiz insanlar olduğu zaman Face ID nasıl tepki veriyor? Yapılan denemelere göre Apple’ın iPhone X Face ID özelliği, ikizler konusunda çok da başarılı değil.

iPhone X Face ID özelliği ikizleri birbirinden ayıramıyor!

Mashable tarafından hazırlanan yeni bir video, zaman içerisinde fiziki olarak birbirinden çok da farklı bir hal almayan iki farklı ikiz üzerinde iPhone X Face ID özelliğini denedi. Kısa bir süre önce yayınlanan videodan anlaşıldığı kadarı ile iki farklı ikiz örneğinde de Face ID, iPhone X kilidini açıyor.

iphone x face id ikiz

Öncelikle ikizlerden birine iPhone X Face ID tanımlaması yapılıyor. Daha sonrasında herhangi bir sorun olmadan işlev gösterdiğinin anlaşılması adına denemeler yapılıyor. Diğer ikiz kardeşe verilen iPhone X modeli ile beraber aynı oturma şekline geçiliyor. Sonrasında yapılan denemede ise Face ID ikizleri birbirinden ayıramıyor ve iPhone X kilidini açıyor.

Bir diğer ikiz kardeş örneğinde de durum değişmiyor. Aynı ortamda ve aynı yerde denenen Face ID özelliği, ikiz kardeşleri birbirinden ayıramıyor.

Elbette ki daha önce de belirtildiği gibi testlere katılan ikiz kardeşler, kilo ve diğer fiziksel konularda birbirinden ayrışmayacak seviyedeler. Ancak kullanıcı gizliliği söz konusu olduğunda, Apple’ın Face ID özelliğinin ikiz kardeşleri birbirinden ayıramıyor olması, ilerleyen dönemlerde farklı olayların yaşanmasına vesile olabilir.

Bu konu ile ilgili ise Apple tarafından herhangi bir bilgi aktarılmadı.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here