iPhone X Face ID Maske ile Kandırılabiliyor!

iPhone X modelinin Face ID özelliği, detaylı bir maske ile kolay bir şekilde kandırılabiliyor. İşte Face ID'nin maske ile kandırılma videosu!

iPhone X Face ID Maske

Apple’ın iPhone X modeli ile birlikte sunduğu Face ID isimli yüz tanıma teknolojisi, sadece 150 dolar değerindeki bir maske ile kandırılabiliyor!

Face ID özelliğini maske ile kandırmak mümkün!

Apple’ın yeni iPhone X modeli ile birlikte kullanıma sunduğu Face ID özelliği, yeni modelin güvenlik tarafındaki en büyük yenilikleri arasında yer alıyor.

İlk dönemlerde yapılan basit testlerde başarılı sonuçlar veren ve gerçek ile sahte yüzleri birbirinden ayırabilen Face ID, anlaşılan o ki detaylı çalışmalarda o kadar da başarılı değil.

iPhone X Face ID Maske

Vietnam merkezli bir siber güvenlik firması olan Bkav, yaklaşık olarak 150 dolar değerindeki bir maske oluşturarak, Apple’ın Face ID güvenlik sistemini aşmayı başardı. Daha önce yapılan basit maskelerde başarılı olan Face ID, detaylı bir şekilde hazırlanmış söz konusu bu maske üzerinde ne yazık ki iyi bir sonuç vermedi.

Konu ile ilgili olarak Face ID’nin ikizler için de güvenlik sorunu oluşturduğu konusunda tartışmalar gündeme gelmişti. Şimdi de yalnızca 150 dolar ile iPhone X modelinin şifresinin açılabiliyor olması, beraberinde yeni güvenlik tartışmalarını da getirmeye başladı.

Video sonunda yapılan açıklamalarda, bilhassa da iş dünyası ve politika tarafındaki önemli kişiler için Face ID özelliğinin, güvenli bir yöntem olmadığına dikkat çekiliyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here