iPhone X Ekran Değişim

Apple, kendi destek servisi kapsamında uyguladığı ekran değişim fiyatlandırma listesine, bugün ön siparişe giren ve daha şimdiden karaborsaya düşen iPhone X modelini de dahil etmiş durumda. iPhone X ekran değişim ücret ise ciddi anlamda artış göstermiş!

Apple, iPhone X ekranını 279 dolar karşılığı değiştirecek!

Herhangi bir şekilde iPhone X modelinin ekranı kırılır veya çatlar ise, Apple ekran değişimi sağlıyor olacak. Ancak bu defa diğer modellerden çok daha yüksek bir fiyatla: 279 dolar!

iPhone X Ekran Değişim

Bilindiği gibi iPhone X modelinde, şimdiye kadar iPhone modellerinde kullanılan IPS LCD ekrandan farklı olarak, OLED teknolojisine sahip paneller tercih ediliyor. Buna ek olarak çerçevesize yakın tasarım ile bir araya gelen iPhone X ekranı, Apple tarafından 279 dolar karşılığı değiştirilebiliyor olacak.

Sadece ekran tamiri için istenen bu ücretten farklı olarak, ek hasarlar da kendini göstermiş durumda ise ödenmesi gereken tutar 549 dolar seviyesine ulaşıyor. Karşılaştırma yapmak adına belirtmek gerekirse iPhone 8 Plus ekran değişim ücreti 169 dolar iken, iPhone 8 Plus değişim ücreti ise Apple tarafından 149 dolar olarak belirlenmişti.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here