iPhone X DxOMark Derecelendirmesi Nasıl?

iPhone X DxOMark sonuçları yayınlandı. Yeni iPhone X DxOMark puanı ile rakipleri karşısında önemli bir konumda yer aldı. İşte detaylar!

iPhone X DxOMark

DxOMark, son dönemlerde yaptığı mobil kamera testleri ile tartışma konusu haline gelmeye başlamışken, kısa bir süre önce de yeni iPhone X kamera testlerini tamamladı ve DxOMark puanını açıkladı. iPhone X DxOMark puanı, yeni tartışmaları da beraberinde getirecek gibi görünüyor.

iPhone X DxOMark puanı 97 olarak belirlendi!

iPhone X DxOMark puanı

iPhone X kamerasını hem fotoğraf hem de video konusunda test eden DxOMark, birçok farklı kategoride derecelendirmeler yaptı ve ortalama başarı puanı olarak 97 tercihinde bulundu. Kamera tarafından elde ettiği 101 puan ve video tarafında elde ettiği 89 puan ile dikkat çeken yeni iPhone X, rakipleri karşısında da çok küçük bir farkla geride kalmış oldu.

iPhone X DxOMark

Başla pozlama ve kontrast konusunda kamera tarafında test edilen iPhone X, renk doğruluğu, otomatik odaklama performans, yakınlaştırma performansı, bokeh yeteneği, flaş yeterliliği ve noise performansı gibi pek çok maddede DxOMark tarafından test edilmiş. iPhone X modelinin ortalama puanı da 97 olarak belirlenmiş.

iPhone X DxOMark

Kısa bir süre önce de Huawei Mate 10 Pro DxOMark sonuçları yayınlanmıştı. Karşılaştırma yapmak adına öne çıkan rakiplerin DxOMark puanları ise şu şekilde sıralanıyor:

Google Pixel 2 98 puan

Apple iPhone X 97 puan

Huawei Mate 10 Pro 97 PUAN

Apple iPhone 8 Plus 94 puan

Samsung Galaxy Note 8 94 puan

Apple iPhone 8 92 puan

Elde ettiği kamera performans puanı ile şimdiye kadar test edilen cihazlar arasında ikinci sırada yer almayı başaran iPhone X, DxOMark tarafında önemli bir sonuç elde etmiş oldu. Ancak DxOMark sonuçlarının yeni tartışmalar ortaya çıkartacağı da kuvvetle muhtemel gibi görünüyor.

Son olarak belirtmek gerekirse iPhone X özellikleri arasındaki kamera detayları şu şekilde sıralanıyordu:

Birinci 12 megapiksel çözünürlüğünde ve f/1.8 değerinde geniş açılı arka kamera sensörü

İkinci 12 megapiksel çözünürlüğünde ve f/2.4 değerinde telefoto arka kamera sensörü

Her iki arka kamerada da OIS yani optik görüntü sabitleme özelliği

Dörtlü LED flaş

Portre modu özelliği

4K ve 60 kare-saniye video kaydı

7 MP çözünürlüğünde ve f/2.2 diyafram değerinde ön kamera

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here