iPhone X Aslında 2018 Yılında Duyurulacakmış!

Apple'ın bu yıl duyurduğu yeni iPhone X modeli, aslında 2018 yılında duyurulması yönünde planlanıyormuş. İşte tüm detaylar!

iphone x modeli

Apple’ın iPhone X modeli ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Şimdi de aslında Apple’ın çerçevesiz ekrana sahip olan yeni iPhone modelini, 2018 yılında duyurmayı planladığına ilişkin bilgiler gündeme geldi. Bu bilgilerin kaynağı ise Dan Riccio oldu.

Dan Riccio’dan iPhone X ile ilgili açıklama!

Apple’ın donanımdan sorumlu başkan yardımcısı yani SVP görevindeki Dan Riccio, Mashable ile yaptığı bir röportaj kapsamında kendisine yöneltilen soruları cevapladı. Bu süreçte yeni iPhone X modeli ile ilgili de çeşitli açıklamalarda bulundu.

Dan Riccio ve iPhone X

Dan Riccio tarafından yapılan açıklamalara göre aslında Apple, çerçevesiz ekrana sahip iPhone modelini 2018 yılında duyurmak için planlıyormuş. Ancak daha sonralarında bu süreç erkene çekilmiş ve yoğun bir çalışma ile iPhone X modeli 2017’ye yani iPhone’un 10. yılına hazır hale getirilmiş.

Bu süreçte iPhone X modelinin ekranına parmak izi okuyucu özelliğinin de dahil edilmesi planlanıyormuş. Ancak anlaşılan o ki planlarda yapılan değişiklik sonrasında bu özelliği hayata geçirmek için yapılması gereken çalışmalara vakit bulunamamış.

Hatırlatmak gerekirse daha önce de Apple’ın baş tasarım sorumlusu Jonathan Ive, iPhone X modelinin çalışmalarına 5 yıl öncesinden başlandığını dile getirmişti. Anlaşılan o ki Apple, iPhone X modeli için biraz acele etmek zorunda kalmış.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.