iPhone Sıfırlama-iPhone Resetleme İşlemi Nasıl Yapılır?

iPhone nasıl sıfırlanır? sorusuna yanıt mı arıyorsunuz? İşte iPhone sıfırlama veya iPhone resetleme ile ilgili merak edilen tüm detaylar!

iPhone Sıfırlama

Herhangi bir sebepten dolayı veya iPhone satılmadan önce, iPhone sıfırlama veya iPhone resetleme işlemi yapılması gerekebilir. Peki, iPhone nasıl sıfırlanır?

iPhone nasıl sıfırlanır?

Aslında iPhone sıfırlama işlemi, tahmin edildiğin çok daha basit. Sadece birkaç küçük adımla beraber, iPhone resetleme işlemini tamamlamak mümkün. Üstelik bu işlem, sadece iPhone ayarlar bölümünden yapılabilir.

iPhone Sıfırlama

İlk olarak, iPhone formatlama işlemi için ana ekrandaki Ayarlar bölümüne geçiş yapmak gerekiyor. Akabinde, Genel ve Sıfırla sekmelerine geçilmeli.

Sıfırla sekmesinin altında, birçok farklı seçenek mevcut. Tüm Ayarları Sıfırla, Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil, Ağ Ayarlarını Sıfırla, Klavye Sözlüğünü Sıfırla, Ana Ekran Yerleşimini Sıfırla ve Konum ve Gizliliği Sıfırla seçenekleri, bu sayfada yer almaktadır.

iPhone sıfırlama işlemi için Tüm Ayarları Sıfırla veya Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil seçeneklerinden biri kullanılmalıdır.

Bu iki seçeneğin arasındaki fark, Tüm Ayarları Sıfırla bölümünün sadece iPhone ayarlarını sıfırlaması ve içerikleri temizlememesidir.

Eğer tüm iPhone, fotoğraflar, rehber ve diğer tüm bilgileriyle beraber sıfırlanmak isteniyorsa, Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil seçeneği tercih edilmeli.

Son olarak bir uyarı eklemek gerekirse, yapılacak bu sıfırlama işleminden sonra, tüm iPhone silineceği için hiçbir bilgiye sonradan erişmek mümkün olmayacak. Dolayısıyla, iPhone sıfırlama işlemi öncesinde, iPhone yedekleme işlemi yapmak gerekecektir. Tabii sadece bilgilerin kaybolması istenmiyorsa…

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.