iPhone Satışları Yeni Bir Rekora Daha İmza Attı!

Apple'ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile iPhone satışları artışı elde etmesi, yeni bir rekoru da beraberinde getirdi. İşte iPhone satışlarının detayları!

iPhone Satışları

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri, Apple’ın iPhone satışları konusundaki başarısını yeni bir ilke daha taşımış oldu. Nitekim Apple, iPhone satışları ile yeni bir rekora daha imza atmayı başardı.

iPhone satışları yeniden yükselişe geçti!

iphone 7 ve iphone 7 plus

Açıklanan bilgilere göre iPhone satışları, ekim-aralık döneminde yüzde 5 oranında bir artış gösterdi. Ek olarak Apple’ın toplam satışlarının üçte ikisini oluşturan iPhone satışları, 78.4 milyar dolar seviyesine ulaştı.

iPhone satışları

Apple, iPhone satışları ile birlikte paralel olarak App Store tarafındaki gelirlerini de 7.2 milyar dolar seviyesine çıkarmayı başardı.

Her ne kadar Apple, Çin’deki liderliği 5 yıl aradan sonra kaybetmiş olsa da öyle görüyor ki bilhassa da iPhone 8 ile oluşması beklenen ciddi talep artışı, global pazarda olduğu gibi Çin’deki liderliğini de yeniden eline almayı başaracak.

Kaynakhttps://www.wsj.com/articles/iphone-sales-bolster-apples-revenue-1485898217
Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi'nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.