iPhone Şarj Sorunu Nasıl Düzeltilir?

iPhone şarj olmama ve diğer iPhone şarj sorunu ile ilgili izlenebilecek birkaç adım bulunuyor. İşte iPhone şarj sorunu için detaylar!

iPhone Şarj Sorunu

iPhone şarj sorunu, hemen hemen tüm iPhone modellerinde yaşanabiliyor. Söz konusu bu iPhone şarj sorunu, bazen yazılımsal, bazen de donanımsal kaynaklı olabiliyor. Eğer, iPhone şarj problemi geçici bir sorundan kaynaklanıyorsa, bu problemin üstesinden gelmek için izlenebilecek birkaç basit bulunuyor.

iPhone şarj sorunu için yapılması gerekenler!

iPhone şarj sorunu, aynı şekilde tüm iPad şarj sorunu olarak da ortaya çıkabiliyor. Dolayısıyla, bahsi geçecek tüm bu şarj sorunu çözüm adımları, hem iPhone şarj olmama hem de iPad şarj olmama sorunu için uygulanabilir.

İlk olarak, eğer iPhone şarj olmuyor ise, hemen hemen her sorunda ilk olarak yapılması gereken gibi, iPhone’u veya iPad’i yeniden başlatmak gerekiyor.

Kimi zaman, iOS işletim sistemi tarafında oluşan basit bir hata, iPhone şarj sorunu veya şarj olduğunu göstermeme sorunu olarak ortaya çıkabiliyor. Bu bağlamda, şarj sorunu için öncelikle iPhone’u yeniden başlatarak, tekrar şarj etmeye çalışmak gerekmektedir.

Ayrıca Bakınız:

Eğer, yeniden başlatma sonrasında da iPhone şarj sorunu devam ediyorsa cihaz kapatıp, kapalı haldeyken şarja takmak ve bir süre bekleyip şarj olma uyarısını gelip gelmeyeceğini kontrol etmekte yarar var.

iPhone Şarj Sorunu

Eğer ki, her iki basit yöntemle de şarj olma işlemi başlamıyorsa, son olarak iPhone’u güvenli modda açıp sonrasında şarj denemesi yapmak gerekecektir. Bunun için, iPhone ve iPad kapalıyken, cihazın ses kısma-home tuşu-güç tuşu üçlüsüne bası tutmak ve Apple logosu gelen kadar aynı anda üç tuşa birden basmaya devam etmek gerekiyor. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ve sonrasında gelecek modeller için, ses kısma-güç tuşu ikilisi kullanılmaktadır.

iPhone veya iPad bu şekilde açıldıktan sonra, şarj denemesi tekrar yapılabilir. Eğer iPhone şarj sorunu veya iPad şarj olmama sorunu devam ediyorsa, yeniden başlatma ile sorun çözme adımı soruna çözüm olmayacak demektir. Bundan sonra farklı adımlar izlemek gerekiyor.

Yeniden başlatma işlemleri iPhone şarj sorunu için çözüm olmadıktan sonra, ikincil olarak kabloları ve prizi kontrol etmekte büyük önem taşıyor. Farklı bir şarj cihazı ve kablonun yanı sıra, çalıştığından emin olunan bir priz ile deneme yapılabilir.

Bu adımda da bir sonuç elde edilmezse, son olarak iPhone şarj olmama ve iPad şarj olmama sorunu için, cihazı sıfırlayarak deneme yapmak gerekecektir. Eğer ki yine şarj olmama sorunu devam ediyorsa, ne yazık ki bu noktadan sonra tek çözüm yolu, Apple Store veya yetkili Apple servisine danışmak olacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here