iphone çıplak fotoğraf kaydediyor

Apple’ın fotoğraflar sistemine getirdiği yapay zeka temelli fotoğraf etiketleme sistemi, anlaşılan o ki kadınların müstehcen fotoğraflarına da ayrı bir etiket sistemi oluşturuyor.

Bir iPhone kullanıcısı tarafından ortaya çıkartılan bu detay sonrasında yapılan araştırmalarda, Apple’ın iOS işletim sisteminin fotoğrafları etiketleme sisteminde, çok farklı etiketler eklediği anlaşılmış oldu.

iPhone, kadınların fotoğrafları için özel etiketler kullanıyor!

Twitter üzerinden bir kullanıcının attığı tweet sonrasında ortaya çıkan detaylara göre iPhone fotoğraflar bölümünde, “Brassiere” etiketi ile arama yapıldığı zaman, eğer varsa kadınların müstehcen fotoğraflarının ayıklandığı anlaşılıyor.

Bu açıklamadan sonra kendi iPhone’u üzerinde bir deneme yapan Christine Teigen, açıklamanın gerçekten doğru olduğunu kanıtlamış oldu.

Bu durumun sosyal medya ortamında yayılmasından sonra yapılan araştırmalarda, Apple’ın yeni fotoğraf etiketleme sistemine birçok yeni tanım getirildiği ve bu tanımlarda kadınlara özel belli başlı ifadelerin de yer aldığı anlaşıldı.

iphone çıplak kadın
https://twitter.com/chrissyteigen/status/925393230614503425/photo/1

Son olarak belirtmek gerekirse elbette ki bu durum, sadece iPhone’da yer alan fotoğrafların etiketlenmesi ve albümler oluşturulması üzerine kurulu bir sistem.

Yani söz konusu fotoğraflar, hiçbir şekilde iPhone’dan dışarı çıkmıyor.

Bu özellik tıpkı mekanlara göre ayrıştırılan özellik gibi fotoğraf uygulaması kapsamında kullanılıyor.

Ancak Apple’ın bilhassa da kadınlar için böyle bir etiketleme sistemi kullanması, akıllarda çeşitli soru işaretlerinin oluşmasını da sağladı.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here