iPhone Kamerasına Artırılmış Gerçeklik Desteği!

Apple'ın artırılmış gerçeklik çalışmaları ile ilgili detaylar aktarılmaya devam ediyor. Son olarak gelen bilgilere göre iPhone kamerası AR destekli olacak!

iPhone Kamerası

Uzun süredir sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojisi konusunda sessiz kalan Apple’ın, yaptığı çalışmalarla ilgili gelen detaylar ivme kazanarak artış göstermeye başladı. Son olarak gelen bilgilere göre Apple, iOS kamera uygulamasına artırılmış gerçeklik teknolojisini entegre etmek üzerinde çalışmalar sürdürüyor.

iOS kamera uygulamasına artırılmış gerçeklik desteği!

iPhone 7 Kamerası

Business Insider tarafından ortaya atılan iddialara göre Apple, iPhone kamera uygulaması kapsamında, artırılmış gerçeklik uygulamasını dahili olarak sunmak için çalışmalar sürdürüyor.

Bilindiği gibi şu an Microsoft, HoloLens ile birlikte artırışmış gerçeklik teknolojisinin en önemli örneklerini sergileyebilir. Apple ise, artırılmış gerçeklik konseptini çok daha kullanılabilir hale getirmek için çalışmalar sürdürüyor.

Herhangi bir kask veya aksesuar kullanmadan, doğrudan iPhone kamerası ile birlikte artırılmış gerçeklikAR deneyimini yaşatmak için çalışmalar sürdürdüğü söylenen Apple, öyle görünüyor ki hem sanal gerçeklik hem de artırılmış gerçeklik tarafındaki sessizliğini, dikkat çekecek gelişmelerle bozmaya hazırlanıyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here