iPhone İçin Geri Tuşu Düşünülüyormuş!

İlk iPhone modeli ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Şimdi de bir zaman Steve Jobs'ın iPhone için geri tuşu istediği ortaya çıktı!

iphone steve jobs

Steve Jobs‘ın ilk iPhone modelinin tasarım sürecinde yaşadıkları ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Piyasaya çıkması ile beraber akıllı telefon sektörü için farklı bir standart getirmiş olan ilk iPhone modeli, Steve Jobs tarafından temelde iki farklı tuş ile düşünülüyordu. Ancak bu fikirden sonrasında vazgeçilmiş.

Steve Jobs iPhone’da geri tuşu olmasını istiyordu!

Daha önce ilk iPhone modelinin yakınlık sensörü sebebi ile rafa kalkma tehlikesi geçirmesi ile ilgili bilgiler gün yüzüne çıkmıştı. Şimdi de “The One Device: The Secret History of the iPhone” isimli kitaptan edinilen bilgilere göre ilk iPhone, temelde hiçbir fiziksel tuş barındırmayan bir yapı doğrultusunda tasarlanmış.

ilk iphone

Sonrasında ise şimdilerde tüm iPhone’larda bulunan home tuşunun eklenmesine karar verilmiş. Ancak bu ilk iPhone’un tasarım sürecinde Steve Jobs, home tuşuna ek olarak geri tuşu konusunda da çalışmalarını gerçekleştiriyormuş.

Bu süreçte Apple’da 19 yıllık bir kariyere sahip olan ve o dönemlerin tasarım ekibinde yer alan Imran Chaudhri isminin Jobs ile konuşmalarından sonra, kullanıcıların sadece tek bir home tuşu kullanmalarının daha uygun olacağına karar verilmiş.

Şimdiye kadarki tüm iPhone modellerinde de bu geleneği devam ettiren Apple, geri tuşu konusunda da hiçbir şekilde farklı bir adım atmayı bu zamana kadar düşünmeyi tercih etmedi.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here