iPhone Fiyatları Yükseldi!

TRT bandrolü vergisinin ilk etkisi, iPhone fiyatları üzerinde oldu. İşte TRT bandrol vergisi ile zamlanan iPhone 7 fiyatları!

iPhone Fiyatları

Bilindiği gibi kısa bir süre önce Resmi Gazete’de yer alan TRT bandrolü vergisi, internet bağlantısı sunun tüm telefonlar üzerinde %8’e oranına kadar uygulanmaya başlamıştı. Bu vergilendirme düzenlemesinin ilk etkileri de, kendini iPhone fiyatları üzerinde gösterdi. 4 Temmuz 2016 tarihi itibariyle iPhone 7 fiyatları, TRT bandrolü vergisi ile artış göstermiş şekli ile satışına devam etmeye başladı.

iPhone Fiyatları

iPhone fiyatları, TRT bandrolü vergisi ile arttı!

Yeni iPhone fiyatları ile ilgili detaylara değinmek gerekirse yeni iPhone fiyat listesi şu şekilde:

Yeni 16GB iPhone 6s fiyatı: 3,247 TL

Yeni 16GB iPhone 6s Plus fiyatı: 3,649 TL

Yeni 16GB iPhone 6 fiyatı: 2,749 TL

Yeni 16GB iPhone 6 Plus fiyatı: 3,149 TL

Yeni 16GB iPhone SE fiyatı: 2,099 TL

Hali hazırda satışı devam eden iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus ve iPhone SE modelleri üzerinde yaşanan bu TRT bandrolü vergisi, öyle görünüyor ki zaten fiyatı tüm dünyada daha yüksek olacağı tahmin edilen yeni iPhone 7 modellerinde, ülkemizde çıtayı iyice yükseltmiş olacak.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.