iPhone Batarya Testi

iPhone kullanıcıları tarafından sık sık dile getirilen iPhone pil testi ile ilgili dikkat çeken örnekler gündeme gelmeye başladı. Bilhassa da Apple’ın eski iPhone modellerini eskiyen batarya yüzünden yavaşlatıyor olması, tüm iPhone kullanıcılarını kendi batarya ömürleri hakkında meraklandırmış oldu. Öne çıkan iPhone battery test programı konusunda detayı aktarıyor olacağız ve iPhone batarya testi ile ilgili bilgilere yer vereceğiz.

iPhone batarya ömrü öğrenme programı!

 

 

iPhone Batarya Testi

Öncelikli olarak hatırlatmak gerekirse Apple, bazı modeller için indirimli iPhone batarya değişim kampanyası başlattı ve bu kampanya, ülkemizde de Apple Türkiye tarafından uygulanacak. Dolayısıyla birçok kullanıcı, kısa süre içerisinde birçok defa “iPhone batarya ömrü kaç yıl?” sorularını gündeme getirmeye başladı. Zira performansı dip seviyelere ulaşan iPhone pilleri, Apple tarafından yavaşlatılıyor. iPhone batarya sorunu olup olmadığını öğrenmek için, Apple App Store kapsamında dikkat çeken bir mobil uygulama yayınlandı ve bu uygulama, birçok açıdan gerekli bilgileri en sade şekilde kullanıcılara gösteriyor ve pilin sağlık durumunu yüzde bazında ifade ediyor.

iPhone batarya test sonuçları!

Battery Life ios uygulaması

Söz konusu bu iPhone pil ömrü ölçme uygulamasının ismi “Battery Life” ve şu an için belirtildiği gibi App Store üzerinde ücretsiz olarak yayınlanmış durumda. Kısa süre içerisinde ise ciddi bir indirme miktarlarına ulaşmayı başardı. 7.8 mega bayt boyutundaki uygulama, şu an için sadece İngilizce dil seçeneği sunuyor. Sizler de kampanyadan yararlanmadan önce iPhone pil ömrü konusunda en azından kaba taslak bir bilgi edinmek istiyorsanız, ücretsiz uygulamanın bağlantısı: https://itunes.apple.com/tr/app/battery-life/id1274973053?mt=8

iPhone batarya ömrü uzatma konusunda yapılacaklar ile ilgili detaylar bir yana bırakılırsa, mevcut iPhone pilinin sağlığı ile ilgili bilgi edinmek için bu uygulama, ücretsiz ve geçerli bir yöntem gibi görünüyor. Böylelikle “iPhone pil ömrü nasıl ölçülür?” sorusuna pratik bir araçla cevap vermek mümkün olmuş durumda! Ayrıca aynı geliştirici tarafından “Battery Life Pro” ismi ile 9.99TL fiyatı ile satışa sunulan bir diğer uygulanın da bulunduğunu söylemek gerekiyor. Lakin ücretsiz versiyon da iyi bir iş çıkarabilecek potansiyele sahip.

1 yorum

  1. Bataryası çok az gidiyor, şahsen ben sürekli yanımda batarya taşımak zorunda kalıyorum. iphone batarya testini gerçekleştirmiş ama biz iphone kullanıcıları batarya sorunundan bir türlü kurtulamıyoruz. İnternet kullandığımız zaman çok hızlı batarya gidiyor umarım bunu en kısa sürede çözerler.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here