iPhone’a Mario Oyunu Geliyor!

Apple'ın düzenlediği özel etkinlik kapsamında ilk olarak iPhone için Mario duyuruldu. İşte ilk olarak iPhone'a gelecek olan mobil Mario oyunu!

Mario

Apple, düzenlediği özel etkinlik kapsamında ilk olarak Nintendo ile işbirliğini duyurdu. Nintendo ile yapılan işbirliği ile Mario mobil oyunu, ilk kez iPhone ile buluşacak.

Mario mobil oyunu iPhone’a geliyor!

Mario

Yapılan açıklamalara göre Mario, iOS cihazlara özel olarak duyurulacak. 2016 yılının sonuna doğru çıkış yapacağı belirtilen yeni mobil Mario oyunu, şu an geliştirme aşamasında.

Mario

Apple etkinliğinde demo da gösteren Nintendo yetkilisi, klasik Mario oyununu mobil cihazlara taşımış gibi görünüyor. Bunlarla beraber iOS için yayınlanacak yeni Mario oyunu, çoklu oyunculuğa da izin verecek.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.