iPhone 8

iPhone 8 sızıntı görselleri ve bilgileri ile ilgili her geçene somut ve daha güvenilir bilgiler gelmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce de merakla beklenen Apple’ın iPhone’un 10. yılına özel olarak hazırladığı ve ismi iPhone 8 olarak anılan modelin, ön ve arka panelleri ile ilgili görseller ve bilgiler paylaşıldı.

iPhone 8 panelleri görüntülendi!

iPhone 8

iPhone 8’in ön ve arka panellerini konu olan yeni görsellerde, daha önce gelen bilgiler ve sızıntı görsellere örtüşen detaylar bulunuyor. Öncelikle belirtmek gerekirse ön panel için en dikkat çeken detay, tüm yüzeyin tamamıyla ekrandan meydana gelmesi oluyor. Sadece ahize bölümünde bırakılan ufak bir yatay boşluk dışında rahatlıkla söylenebilir ki ön yüzey tamamıyla ekrana ayrılmış durumda.

iPhone 8 ile ilgili en büyük merak konusu ise çerçevesize yakın ekran tasarım anlayışının negatif etkisi olan parmak izi okuyucusunun konumlandırılması oluyor. Şu an için mevcut iki farklı görüş ve sızıntı görseller bulunuyor: Parmak izi okuyucusunun cihazım arkasına ve logonun hemen aşağısına taşınması veya Apple’ın, parmak izi okuyucu sensörü, ön panel üzerine dahil ederek, ekran üzerinden bu özelliği kullanması!

iPhone 8

iPhone 8’in parmak izi okuyucusu, ekrana dahil olabilir!

Söz konusu olan bu yeni iPhone 8 sızıntıları, parmak izi okuyucusunun ekrana dahil edildiği senaryoyu yansıtıyor. Dikey olarak konumlandırma yapılan arka kamera dışında, panel üzerinde herhangi başka bir boşluk bırakılmamış. Nitekim daha önce yapılan CrucialTec’in ekran üzerinden parmak izi okuyucu özelliğinin 2017’de akıllı telefonlarda olacağı açıklaması, Apple’ın iPhone’un 10. yılına özel olarak hazırladığı ve iPhone 8 ismi ile anılan model ile kendini göstermiş olacak.

Daha önce gelen parmak izi kullanımının arka panelde yer alması senaryosunun ise, sektördeki kuvvetli sızıntıları ile bilinen kimseler tarafından gerçekçi olmayan paylaşımlar olarak değerlendirdiğini de belirtmek gerekiyor.

iPhone 8

Öte yandan iOS 11’deki iPhone 8 ipuçları kapsamında da yeni iPhone modelinin, sızdırılan bu görsellerdeki detaylarla piyasada yer alması kuvvetle muhtemel gibi görünüyor.

Yayınlanan bu sızıntı panel görselleri temel alınarak, çeşitli render görselleri de hazırlanmış durumda. Hazırlanan bu render görsellerinde, yeni iPhone modelinin nasıl bir görünüme sahip olacağı, daha gerçekçi olarak aktarılmaya çalışılmış.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here