iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Satışları Ne Zaman Başlıyor?

Apple'ın yeni akıllı telefon modelleri iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinin yurt dışı satışlarından sonra, sıra Türkiye satışlarına geldi!

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Türkiye

Apple’ın geçtiğimiz ay duyurduğu üç modelden geri planda kalan ikili olarak ifade edilen iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri, bilindiği gibi kısa bir süre önce başta Birleşik Devletler olmak üzere yurt dışında çeşitli ülkelerde satışa çıktı. Bu süreçte ülkemiz için bazı gecikmeler söz konusu olsa da en nihayetinde iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Türkiye satışları, kısa bir süre içince başlamış olacak.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Türkiye satışları, 20 Ekim tarihinde başlıyor!

Şu an için açıklanan bilgilere göre iPhone 8 ve 8 Plus satışları, 20 Ekim tarihinden itibaren Türkiye’de başlamış olacak. Ön sipariş tarihi olarak da 13 Ekim tarihi belirlenmiş durumda. Apple Türkiye ve Apple Türkiye anlaşmalı olan mağazaların yanı sıra ülkemizin öne çıkan üç GSM operatörü olan Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone mağazalarından da yeni iPhone modellerini temin etmek mümkün olacak.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Türkiye

8 ve 8 Plus modellerinden farklı olarak, söz konusu olan üç yeni iPhone modelinden öne çıkan isim olan iPhone X için ise şu an Apple’dan satışa çıkacak tarihi ile ilgili resmi bir bilgi aktarılmış değil. Bu noktada çeşitli kaynaklardan, Apple’ın var gücüyle iPhone X üretimine odaklandığını ve buna karşı birtakım gecikmelerin yaşanabileceği öne sürülüyor.

Nitekim iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerini satın almadan önce iPhone X modeli ile ilgili de deneyim elde etmek isteyen ve satın alma kararını bu doğrultuda aktarmak isteyen kullanıcılar, yeni takvim yılının ilk aylarına kadar beklemek durumunda kalacak. Son olarak belirmek gerekirse yatırımcıların iPhone X konusunda optimistik bir yaklaşım sürdürdüğünü de söylemek gerekiyor. Zira iPhone X ile iPhone 8/8 Plus satışları, dikkat çekici bir noktaya gelebilir.

Bunların dışında iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Türkiye fiyatları da beklenenin üzerinde bir konumlandırma ile ön siparişe açılmış oldu.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.