iPhone 8 Tasarım Çizimleri!

iPhone 8 tasarım çizimleri iddiası ile bazı şemalar ortaya atıldı. İşte ortaya atılan ve iPhone 8 tasarım çizimleri olduğu iddia edilen o görseller!

iPhone 8 tasarım detayları ve iPhone 8 özellikleri ile ilgili yeni bilgiler ve sızıntılar gelmeye an be an devam ediyor. Son olarak gelen bir görsel ile birlikte iPhone 8 tasarım çizimleri gündeme geldi.

iPhone 8 tasarım şablonları sızdırıldı!

iPhone 8 - iPhone X

iPhone 8 tasarım şablonları olduğu iddiası ile paylaşılan görsel, Mühendislik Validasyon Testi yani EVT testi sırasında çekilmiş bir görsel gibi görünüyor. Bununla birlikte iPhone 8 tasarımı kadar, iPhone 8 özellikleri ile ilgili de birtakım bilgileri ortaya çıkarmış oluyor.

Öncelikle belirtmek gerekirse, sızdırılan tasarım görsellerinde yer alan bilgilere göre iPhone 8, ölçüleri itibariyle LG’nin yeni akıllı telefon modeli G6 gibi bir yapıda olacak gibi görünüyor. 149 x 72.5 x 7.1 ölçülerine sahip olan iPhone 8 tasarımı, bununla beraber 5.8-inç büyüklüğünde OLED ekran taşıyor.

iPhone 8 Tasarım

Daha önce de birkaç kere gündeme geldiği üzere söz konusu bu görsellerden de anlaşıldığı gibi iPhone 8 arka kamera konumlandırması, yatay konumlandırmadan dikey konumlandırmaya kaydırılmış durumda.

iPhone 8 tasarımı ile parmak izi okuyucu ekrana dahil edilebilir!

Görsellerdeki en çok dikkat çeken detay ise, parmak izi okuyucu sensörün konumlandırılması oluyor. Eğer görüntüler aslını gerçek anlamda yansıtıyorsa, Apple’ın iPhone’un 10. yılına özel olarak hazırlayacağı iPhone 8 modelinde parmak izi okuyucusunu, ekrana dahil edeceği söylenebilir. Bu konu ile ilgili de daha önce önemli teknolojik gelişmeler yaşanmıştı: https://www.habertekno.com/ekran-uzerinden-parmak-izi-okuma-teknolojisi-2017-de-akilli-telefonlarda-olacak-13580

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here