iPhone 8 Şemaları Sızdırıldı!

iPhone 8 şemaları olduğu iddiası ile Foxconn içerisinden sızıntılar yapıldı. İşte yeni iPhone 8 tasarım çizimleri ve detayları!

iPhone 8

iPhone 8 sızıntıları ile ilgili somut detaylar ortaya çıkmaya başlamışken, şimdiye kadar ki en net iPhone 8 sızıntısı, doğrudan iPhone üretimini gerçekleştiren Foxconn fabrikasından gelmiş oldu. Apple’ın iPhone’un 10. yılına özel olarak hazırladığı yeni iPhone X veya iPhone 8 olarak isimlendirilen modelin final tasarımı olduğu iddiası ile yeni görseller paylaşıldı.

iPhone 8 tasarımı, aslına dönüyor!

iPhone 8

Sızdırılan yeni iPhone tasarım görsellerine göre Apple, 10. yıl için özel olarak hazırlayacağı yeni iPhone modelinde, kavisli ekran yerine 2.5D kesimli cam panel tercih etmiş gibi görünüyor. Öte yandan arka yüzey de cam materyalden meydana getiriliyor.

5.8-inç büyüklüğünde OLED ekran taşıyacağı dikkat çeken yeni iPhone X – iPhone 8 modelinin, ön yüzeyi neredeyse çerçevesiz olacak şekilde tasarlanmış. Sızdırılan tasarım çizimlerinden sonra, bu çizimlerden yola çıkarak 3D render görseller de hazırlandı. Bu görseller ile birlikte tasarımların yansıtacağı iPhone X yani iPhone 8 modeli çok daha net olarak görülebiliyor.

iPhone 8

iPhone 8 özellikleri nasıl olacak?

Ortaya çıkan görsellerde, ön panelde herhangi bir home tuşunun bulunmadığı dikkat çekiyor. Bu bağlamda şu an için bu konu ile ilgili net bir bilgi mevcut değil. Öte yandan daha önce KGI analistlerinden Ming-Chi Kuo, iPhone 8 modelinde retina tarama özelliğinin yer alacağına ilişkin detaylar paylaşmıştı. Sızıdırlan tasarım çizimlerindeki sensör konumlandırmalarından yola çıkarak, böyle bir özelliğin gündeme gelebilme ihtimalleri artıyor.

Tüm bunların dışında Touch ID yani parmak izi okuyucu teknolojisinin ise, iPhone X veya iPhone 8 olarak isimlendirilecek olan modelin ekranına dahil edileceği dile getiriliyor. Bu görsellerle birlikte bir diğer dikkat çeken iPhone 8 özelliği de gündeme gelmiş oldu. Buna göre ses açma ve kapatma tuşlarının da, daha önce home tuşunun sanallaştırmasıyla kullanıma başlayan haptic geri dönüş destekli olabileceği dile getiriliyor.

Son olarak belirtmek gerekirse, en nihayetinde tüm bu çıkarımlar, eğer söz konusu tasarım görselleri doğru ise gündeme gelmiş olacaktır. Bu anlamda henüz net bir şekilde konuşmak çok da mümkün değil. Lakin, şimdiye kadar gelen iPhone 8 yani iPhone X modeli ile ilgili bilgilerin, Foxconn fabrikasından sızdırılan bu çizimler ile örtüştüğünü de söylemekte fayda var.

İşte sızdırılan tasarım şablonlarından sonra oluşturulan 3D render görüntüleri:

iPhone 8

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here