iPhone 8 Satışları Beklenenden Önce Olacak!

iPhone 8 satışları ile ilgili önemli bilgiler gündeme geldi. Buna göre Apple, iPhone 8 ön sipariş ve teslimat tarihlerini erkenden başlatacak!

iPhone 8 Satışları

Apple tarafından büyük bir merakla beklenen ve isminin halen daha iPhone 8 mi yoksa iPhone X Edition mu olacağı kesinleşmemiş yeni modeli ile ilgili detaylar aktarılmaya devam ediliyor. Son olarak da iPhone 8 ön sipariş ve teslimat tarihleri ile ilgili bilgiler ortaya atıldı. Buna göre Apple, daha önce gelen gecikme haberlerini desteklemiş olmayacak gibi görünüyor.

iPhone 8 ön sipariş tarihi, 15 Eylül olabilir!

Öncelikle hatırlatmak gerekirse Apple, 12 Eylül tarihinde üç yeni iPhone modeli ile akıllı telefon dünyasına hareket katmış olacak. Bu modellerin iPhone 7s, iPhone 7s Plus ve gayrı resmi ismi ile iPhone’un 10. yılı için özel olarak hazırlanan iPhone 8 olacak.

iPhone 8 Satışları

Daha önceleri üretim bandında yaşanacak gecikmelerden dolayı iPhone 8 modelinin satışlarının, yıl sonuna hatta yeni yıl sonrasına kadar sarkabileceği ifade edilmişti. Lakin gelen son bilgilere göre ise Apple, iPhone X Edition olarak da anılmaya başlayan iPhone 8’in ön siparişlerini 15 Eylül tarihi itibriyle açmış olacak. Bununla beraber ön sipariş verenlerin ilk teslimatları ise, 22 Eylül tarihi itibariyle başlamış olacak.

iPhone 8 fiyatının 1000-1200 dolar fiyat aralığında olması beklendiği hesaba katıldığında, OLED ekranlı ve çerçevesize yakın tasarıma sahip olan yeni iPhone’un ön siparişlerinin, gecikme olmadan tamamlanabileceği öngörülüyor olabilir.

Öte yandan iPhone 7s ve iPhone 7s Plus modellerinin de ön sipariş ve teslimat tarihlerinin, aynı şekilde sırası ile 15 Eylül ve 22 Eylül olacağını söylemek mümkün.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.