Haber Tekno Sosyal Medya

iPhone 8’in Parmak İzi Okuyucu Özelliği Bilmecesi!

iPhone 8

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

iPhone 8’in Parmak İzi Okuyucu Özelliği Bilmecesi!

iPhone 8 modeli ile ilgili yeni spekülasyonlar dolaşmaya başladı. Buna göre iPhone 8’in parmak izi okuyucu özelliği, güç tuşuna eklenebilir. İşte detaylar!

iPhone 8 özellikler ile ilgili yeni bilgiler ve sızıntı görseller, her geçen gün yenileri ile güncellenmeye başlamış durumda. Gerek tasarım detayları gerekse de teknik özellikleri konusunda yeni bilgilerin geldiği iPhone 8 modeli için bu defa, parmak izi okuyucu sensör konumlandırılması için farklı bir iddia gündeme geldi. Buna göre Apple, iPhone 8’in parmak izi okuyucu özelliği için, cihazda yer alacak güç tuşunu tercih edebilir.

iPhone 8’in parmak izi sensörü, güç tuşuna eklenebilir!

iPhone 8’in 2018 yılına sarkabileceği ve yeni iPhone 8’in Apple’ı ilk trilyon dolar’lık şirket yapabileceği bilgilerini takiben gelen yeni detaylarda, cihazın tasarım anlamındaki farklılıklara dikkat çekiliyor ve çıkarımlar yapılıyor.

iPhone 8

Yeni sızdırılan görsellerde, cihazın güç tuşunda bazı farklılıklar olduğu dikkatleri üzerine topladı. Bununla beraber kısa bir süre önce Apple’ın cihazın yan bölümlerinde yer alan tuş üzerinden biyometrik ölçüm yapılmasına imkan sunun özelliğinin patentinin kabul edilmesi, parmak izi okuyucunu özelliğinin geliştirilerek bu güç tuşuna mı taşınacağı sorusunu akıllara getirdi.

apple patent

Aslında Apple’ın söz konusu bu patentinin başvurusu 2015 yılının ikinci çeyreğinde yapılmış. Şimdiye kadar bu özelliğin kullanılmaya başlanmamasın sebebi olarak da onay süreçlerinin devam etmesi gösteriliyor.

Bir diğer görüş ise, parmak izi okuyucusunun güç tuşuna taşındığı senaryonun, yeni iPad modellerinde kendini gösterebileceği yönünde beliriyor. Ancak yeni iPhone CAD çizimleri ile güç tuşundaki farklılık, kafaları karıştırmış oldu.

Son olarak belirtmek gerekirse, daha önceleri Apple’ın iPhone 8’in parmak izi okuyucu sensörünü, OLED teknolojisini barındıran ekranı üzerine dahil edeceği yönündeydi. Elbette ki tüm bu sızdırılan görseller ve tasarım çizimleri, Apple’ın üzerinde çalıştığı farklı prototip örneklerini temsil ediyor da olabilir. Nihai tasarımı tespit etmek şu an için mümkün olmadığı için, tüm bilgiler üzerinde ayrı ayrı duruluyor.

iPhone 8

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

En Son Haberler

Netflix Barack Obama, Michelle Obama
Fortnite Android
Nokia X6

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Nokia X6 Özellikleri & Çentikli Ekranlı Nokia X6 Duyuruldu

Yazar: 17 Mayıs 2018
Honor 10

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Honor 10 Özellikleri, Fiyatı ve Honor 10 Karşılaştırmaları!

Yazar: 17 Mayıs 2018
OnePlus 6

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

OnePlus 6 Özellikleri, Fiyatı, Çıkış Tarihi ve OnePlus 6 Karşılaştırma

Yazar: 16 Mayıs 2018

Popüler Haberler

Üste çık