iPhone 8 Özellikleri ile İlgili Yeni İddialar: Çerçevesiz Ekran ve Kablosuz Şarj!

Apple'ın yeni iPhone 8 modeli ile ilgili yeni iddialar gündemde! Buna göre ekran ve kablosuz şarj konusunda yeni detaylar mevcut! İşte o detaylar!

iPhone 8

Bu yılın en çok merak edilen ve ilgi ile daha şimdiden haberleri takip edilmeye başlanan yeni iPhone modeli, namıdiğer iPhone 8 veya iPhone X özellikleri ile ilgili yeni bilgiler gündeme gelmeye devam ediyor. Yeni gelen bilgilerin odağı ise, iki farklı detay üzerinde beliriyor: 5.8-inç büyüklüğünde ekran ve hızlı kablosuz şarj teknolojisi!

iPhone 8 ile çerçevesiz ekran ve hızlı kablosuz şarj özelliği!

iPhone 8

Öncelikle iPhone 8 özellikleri arasında yer alacağı söylenen hızlı kablosuz şarj özelliğine değinmek gerekirse, iddia edilenlere göre Apple; Tayvan merkezli Lite-On Semi şirketi ile kablosuz hızlı şarj teknolojisi konusunda iş ortaklığına gidecek. 42 yıllık bir geçmişi olan Lite-ON Semiconductor, birçok farklı komponent üzerindeki çalışmaları ile bilinen ciddi bir firma olarak anılıyor.

iPhone 8

Bilindiği gibi Apple, şimdiye kadar hiçbir mobil cihazında hızlı şarj özelliği ile ilgili bir adım atmadı. Keza kablosuz şarj konusunda da sessiz kalmayı tercih etti. iPhone’un 10. yılına özel olarak hazırlanan yeni iPhone 8 ve iPhone X ismi ile anılan ama iPhone Ferrari kod ismi ile geliştirilen model ile beraber, her iki alanı da birleştiren ve kullanıcı deneyimini üst düzeye taşıyacak bir gelişme kaydedilecek.

Öte yandan, diğer bir yeni bilgi de iPhone 8’in ekran detayları üzerinde şekilleniyor. Buna göre Apple, özel iPhone modelinde 5.8-inç büyüklüğünde ve çerçevesiz tasarım anlayışına yaklaşan bir adım atacak. OLED mi yoksa AMOLED mi tartışmaları sürerken, çerçevesiz ekran ve 5.8-inç büyüklük iddiası, daha önce gelen bilgilerle örtüşüyor.

Her ne kadar tanıtımına daha uzun bir süre olsa da yeni iPhone modelleri ile ilgili bilgiler ve sızıntılar, hız kesmeden devam edecek. Özellikle MWC 2017’den sonra gelen bilgilerin, daha da artış göstermesi bekleniyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here