iPhone 8 Özellikleri, Diğer iPhone Modellerinde Yer Almayacak!

iPhone 8 özellikleri ile ilgi yeni detaylar aktarılıyor. Buna göre iPhone 8, diğer iPhone modellerinden farklı özellikler taşıyabilir! işte detaylar!

iPhone 8

Apple’ın iPhone’un 10. yılına özel olarak hazırlayacağı ve ismi iPhone 8 olarak medyada dillendirilen, Apple tarafında ise iPhone Ferrari kod adı ile geliştirilen model ile ilgili iddialar gelmeye devam ediyor. Son olarak gelen bilgilere göre iPhone 8, iPhone 7s ve iPhone 7s Plus modellerinden farklı özellikler taşıyabilir.

iPhone 8, iPhone 7s’te olmayan özellikler ile gelebilir!

İddia edilen bilgilere göre Apple, iPhone 8 modelinde kavisli AMOLED ekran kullanacak ve nerdeyse çerçevesiz olan bir ön yüzey hazırlayacak. Parmak izi okuyucusunun da doğrudan ekran altına yerleştirilebileceği söylentilerine, şimdi de “tap to wake” yani “tıklayarak-dokunarak uyandır” olarak isimlendirilen özelliğe benzer bir özellik, sadece iPhone 8 modeline özgü olarak hazırlayacağı eklenmiş oldu. Yani söz konusu bu özellik, Apple’ın duyuracağı 3 yeni iPhone modelinden, sadece iPhone Ferrari kod ismiyle geliştirilen modelde yer alacak.

iPhone 8 için özel olarak tutulacak bu özelliğin sebebinin de, kavisli AMOLED ekrandan yararlanılarak hazırlanan bir özellik olacağı gösteriliyor. Bu da ayrıca demek oluyor ki, sadece iPhone’un 10. yılı için hazırlanan iPhone 8 modelinde AMOLED ekran kullanılacak.

iPhone 8 Özellikleri

iPhone 8 hızlı şarj özelliği!

Bunlarla birlikte, yeni gelen iddialara göre Apple, en nihayetinde iPhone 8 modeli ile birlikte hızlı şarj özelliğini kullanıma sunacak. Android tarafında Qualcomm’un Quick Charge teknolojisi başta olmak üzere birçok farklı modelde kullanılan hızlı şarj, nitekim iPhone tarafında da kullanılmaya başlanacak.

Şu an için gelen bu yeni iddialar, iki temel detay üzerinde yoğunlaşmış durumda. Son olarak hatırlatmak gerekirse, daha önce de bu iPhone 8 özelliklerine benzer iddialar gündeme gelmişti.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here