iPhone 8 OLED Ekranlarını, Büyük Oranda Samsung Üretecek!

OLED ekran üretimi konusunda ciddi bir kıtlık mevcut, Peki, söz konusu bu OLED üretim sıkıntısı, iPhone 8 modelini etkileyecek mi? İşte detaylar!

iPhone 8

Geleceğin akıllı telefon modellerinin ekran teknolojisi, büyük oranda kavisli OLED ekran teknolojisinden meydana gelecek. Bu atılım ilk önemli ismi de, gelen bilgilere göre Apple olacak. Daha önce iPhone 8 OLED paneli için oluşan tedarik sıkıntılarına, şimdi de Samsung isminin çözüm olabileceği ile ilgili detaylar aktarılmaya başladı.

iPhone 8 OLED ekran tedariği, Samsung çoğunluğunda olacak!

Gelen bilgilere göre Samsung, Apple’ın iPhone 8 modelinde kullanacağı OLED ekran tedariğindeki büyük oyuncu olacak. Apple tarafında 100 milyon adet sipariş geçileceğine ilişkin detaylar, üç yeni iPhone söylentilerini de desteklemiş oluyor.

Cannon Tokki'nin OLED ekran üreticileri
Cannon Tokki’nin OLED ekran üreticileri

Hatırlatmak gerekirse daha önce Apple’ın OLED tedarik sıkıntılarından dolayı 2017 yılında duyuracağı üç farklı iPhone modelinden, sadece bir tanesinin OLED ekran taşıyacağına ilişkin bilgiler aktarılmıştı. iPhone satışlarına OLED tedariğinin yetişemeyeceği düşünülerek böyle bir adım attığı söylenen Apple’ın, mevcut ihtiyacını da büyük oranda Samsung sağlayacak.

Daha önce gelen bilgiler doğrultusunda; LG, Japan Display ve Sharp isimlerinin OLED üretiminde ancak 2018 yılı itibariyle tam kapasite üretim sağlayabileceği anlaşılıyordu.

Özetlemek gerekirse OLED ekran teknolojisi için şu an hem üretici hem de tüketici ürünleri hazırlayan firmalar tarafında sıkışmış durumda. Apple’ın da 2017 yılında yaşanacak bu kıtlığı, büyük oranda Samsun ile tolere edebileceği dile getiriliyor.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.