Haber Tekno Sosyal Medya

iPhone 8 OLED Ekranı Samsung’dan!

apple ve samsung

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

iPhone 8 OLED Ekranı Samsung’dan!

Apple, iPhone 8 OLED ekran üretimi için Samsung ile anlaşmaya vardı. Apple’dan Samsung’a dev bir para akışı olacak. İşte tüm detaylar!

iPhone 8 OLED ekran üretimi için Apple, kısa bir süre önce Samsung ile anlaşma imzaladı. Her ne kadar özellikle akıllı telefon alanında büyük bir rekabet içerisinde olsa da Apple ve Samsung, aslında çok ciddi miktarlara ulaşan meblağlar için önemli anlaşmalara da imza atmaya devam ediyorlar. Bu durumun son örneği de iPhone 8 OLED ekran tedariği için yapılan anlaşma oldu.

iPhone 8 OLED üretimi için Apple’dan Samsung’a 9 milyar dolar!

Ortaya çıkan bilgilere göre kısa bir süre önce Apple, OLED ekran tedariğini gerçekleştirmesi için Güney Kore devi Samsung ile 9 milyar dolar değerinde bir anlaşmaya imza attı. Söz konusu bu anlaşmanın, uzun süredir dedikodulara konu olan iPhone 8 OLED ekran tedariği için yapıldığı düşünülüyor.

iPhone 8

Ortaya çıkan bilgilerin detaylarına göre söz konusu bu 9 milyar dolar karşılığında Samsung, Apple’ın yeni akıllı telefon modeli iPhone 8‘in 2017 yılındaki yaklaşık 70 ile 92 milyon adetlik OLED panel üretimini gerçekleştirecek. Şu an için OLED panel üretiminde ciddi bir sıkıntı olduğu düşünüldüğünde, Apple için en güvenli liman Samsung olarak görünmüşe benziyor. Herhangi bir tedarik sorunu yaşanmaması için Samsung, kuvvetle muhtemel söz konusu sözleşme kapsamında bir taahhütte bulunmuş durumdadır.

Elde edilen bu bilgilerden çıkarım yapılarak aktarılanlara göre ise Apple, OLED ekranlı iPhone satışlarının yüzde 40’ını, 2017 yılı kapsamında gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

En Son Haberler

En Çok Radyasyon Yayan Telefonlar

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

En Çok Radyasyon Yayan Akıllı Telefonlar Belli Oldu!

Yazar: 17 Şubat 2018
torrent
Nokia 7 Plus

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Nokia 7 Plus Çalışır Durumda Görüntülendi!

Yazar: 16 Şubat 2018
Galaxy S9 3D Emoji

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Galaxy S9 3D Emoji (Animoji) Özelliği Videoda!

Yazar: 16 Şubat 2018
Galaxy S10 konsept

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Snapdragon 855’li Galaxy S10, İlk 7nm İşlemcili Telefon Olacak!

Yazar: 15 Şubat 2018

Popüler Haberler

Üste çık