iPhone 8 OLED Ekranı Samsung’dan!

Apple, iPhone 8 OLED ekran üretimi için Samsung ile anlaşmaya vardı. Apple'dan Samsung'a dev bir para akışı olacak. İşte tüm detaylar!

apple ve samsung

iPhone 8 OLED ekran üretimi için Apple, kısa bir süre önce Samsung ile anlaşma imzaladı. Her ne kadar özellikle akıllı telefon alanında büyük bir rekabet içerisinde olsa da Apple ve Samsung, aslında çok ciddi miktarlara ulaşan meblağlar için önemli anlaşmalara da imza atmaya devam ediyorlar. Bu durumun son örneği de iPhone 8 OLED ekran tedariği için yapılan anlaşma oldu.

iPhone 8 OLED üretimi için Apple’dan Samsung’a 9 milyar dolar!

Ortaya çıkan bilgilere göre kısa bir süre önce Apple, OLED ekran tedariğini gerçekleştirmesi için Güney Kore devi Samsung ile 9 milyar dolar değerinde bir anlaşmaya imza attı. Söz konusu bu anlaşmanın, uzun süredir dedikodulara konu olan iPhone 8 OLED ekran tedariği için yapıldığı düşünülüyor.

iPhone 8

Ortaya çıkan bilgilerin detaylarına göre söz konusu bu 9 milyar dolar karşılığında Samsung, Apple’ın yeni akıllı telefon modeli iPhone 8‘in 2017 yılındaki yaklaşık 70 ile 92 milyon adetlik OLED panel üretimini gerçekleştirecek. Şu an için OLED panel üretiminde ciddi bir sıkıntı olduğu düşünüldüğünde, Apple için en güvenli liman Samsung olarak görünmüşe benziyor. Herhangi bir tedarik sorunu yaşanmaması için Samsung, kuvvetle muhtemel söz konusu sözleşme kapsamında bir taahhütte bulunmuş durumdadır.

Elde edilen bu bilgilerden çıkarım yapılarak aktarılanlara göre ise Apple, OLED ekranlı iPhone satışlarının yüzde 40’ını, 2017 yılı kapsamında gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.