iPhone 7 ve iPhone 7 Plus satışları henüz tüm dünyada başlamamış haldeyken, 2017 yılında duyurulacak yeni iPhone modeli ile ilgili iddialar ve söylentiler ortaya çıkmaya başladı. Bu noktada en büyük tartışma, yeni iPhone modelinin isminin iPhone 7s mi yoksa iPhone 8 mi olacağı bağlamında meydana geliyor.

iPhone 7s mi yoksa iPhone 8 mi yeni iPhone modeli olacak?

iPhone 8 mi Yoksa iPhone 7s mi

2017 yılı, Apple ve iPhone için büyük önem taşıyan bir olacak. Zira, 2017 yılı Apple için iPhone’un 10. yılı anlamına geliyor. Nitekim 2017 yılında duyurulacak yeni iPhone modelleri ile ilgili beklentiler çok üst düzeye çıkartılmış oldu. Keza kısa bir süre önce başlayan iPhone 8 veya iPhone 7s özellikleri iddiaları da, bu beklentilerin ne derecelerde olduğunu ortaya seriyor.

Normal şartlarda 2017 yılında duyurulacak yeni iPhone modelinin isminin, Apple’ın geleneği olduğu sürece iPhone 7s olması bekleniyordu. Zira Apple, 2 yılda bir tasarım değişikliğiyle beraber isim değişikliği de uyguluyor. Ancak Apple’ın iPhone’un 10. yılını kutlayacağı ve yeni iPhone modelinde tasarım anlamında da değişikler sunacağı hesaba katıldığında, iPhone 7s ismi yerine iPhone 8 isminin kullanılabileceği tahmin ediliyor.

iPhone 7s mi iPhone 8 mi?

Lakin, Apple şimdiye kadar yeni iPhone modelinin ismi ile ilgili herhangi bir ipucu vermedi. Dolayısıyla iPhone 7s mi yoksa iPhone 8 mi olarak yeni modelin isimlendirileceği, şu an için muamma olarak kalmaya devam ediyor.

Tüm bunların dışında, şimdiye kadar yeni modelin çımasından sonra sonraki modelin bu kadar kısa sürede konuşulmaya başlaması da bir ilk oldu denilebilir.

iPhone 8 mi yoksa iPhone 7s mi olarak isimlendirilecek henüz net bir detay bulunmuyor ancak, Apple tarafından iPhone’un 10. yılını kutlayacağı yeni iPhone modelinde hem tasarım hem de yenilik noktasında iddialar ve beklentiler en üst düzeyde yer almaya başlamış durumda.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.