iPhone 8 Kamera Özellikleri Detaylanıyor!

iPhone 8 teknik özellikleri ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak, iPhone 8 kamera özellikleri ile ilgili detaylar dile getirildi!

iPhone 8 Kamera Özellikleri

Daha önce Apple’ın çift lensli kamera konseptini devam ettireceği ve iPhone 8 modelinde de daha gelişmiş bir çift kamera özelliği bulunacağına ilişkin detaylar paylaşılmıştı. Şimdi de, iPhone 8 kamera özellikleri ile ilgili teknik detaylar ortaya atıldı.

iPhone 8 kamera özellikleri!

Aktarılan bilgilere göre Apple, iPhone 8 kamerasında hem geniş açı hem de tele-foto lens için OIS yani optik görüntü sabitleme teknolojisini ayrı ayrı kullanıma sunacak.

iPhone 8 Kamera

Hatırlatmak gerekirse şu an iPhone 7 Plus kamerasında, OIS desteği sadece geniş açılı lens ile birlikte sunuluyor. iPhone 8 ile birlikte yeniden tasarlanacak olan çift sensörlü arka kamera detaylarında, her iki lens için de OIS desteğinin sunulacağı dile getiriliyor.

Öyle görünüyor ki Apple, çift kamera anlayışında ciddi çalışmalar yapmaya devam edecek. İlerleyen dönemlerde daha detaylı bilgilerin ortaya çıkması bekleniyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.